background img
banner

  Skuteczna walka z hałasem

  13 lat temu przez

  Każdego dnia narażamy Nasz aparat słuchowy na szkodliwość czynników zewnętrznych, które mogą spowodować  nieodwracalne ubytki. Należy pamiętać o tym by zadbać o Swoje zdrowie. Niestety coraz częściej jesteśmy narażenia na złe działanie dźwięku. Przyczyn, które mogą wywołać problemy ze słuchem jest wiele,  między innymi ciągła ekspozycja na hałas, jest to bardzo szkodliwe, ponieważ nawet krótkotrwała przerwa potrafi  skutecznie pobudzić organizm do procesu regeneracyjnego słuchu. Prócz tego szczególnie szkodliwy jest hałas impulsowy, ponieważ charakteryzuje się on tak szybkim narastaniem ciśnienia akustycznego do dużych wartości, że mechanizmy obronne narządu słuchu zapobiegające wnikaniu energii akustycznej do ucha nie zdołają zadziałać.

  W dzisiejszych czasach najbardziej narażeni na złe działania hałasu są pracownicy w branży budowlanej. Nie da się ukryć ze poziom dźwięku jaki wytwarzają niektóre maszyny są niewątpliwie dla nich szkodliwe. Jednak problemem redukcji hałasu zajmują się firmy, które oferują działania związane z akustyką wnętrz oraz akustyką budowlaną.

  Akustyka wnętrz oraz akustyka budowlana są to działy akustyki architektonicznej zajmujący się zagadnieniem rozchodzenia się dźwięku w pomieszczeniach zamkniętych oraz izolacji dźwiękowej przegród budowlanych.
  To ona przyczynia się do powstawania nowych elementów izolacyjnych, które skutecznie redukują siłę hałasu, co sprawia że nasz narząd słuchu jest znacznie mniej narażony.

  Istnieje jednak o wiele więcej szkodliwych czynników, które źle działają na Nasz narząd słuchu, jednak musimy być świadomi zagrożenie, żeby skutecznie z nim walczyć.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *