background img
banner

  Ubrania robocze i bezpieczeństwo

  13 lat temu przez

  Prowadzenie jakichkolwiek robót czy to drogowych czy budowlanych wymaga przestrzegania pewnych zasad bezpieczeństwa, które muszą zostać spełnione. W przeciwnym razie zleceniodawca robót może zostać obciążony nie małą karą pieniężną. Dlatego też na rynku działają firmy specjalizujące się w produktach,  których zadaniem jest właśnie zwiększenie  bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających na budowie, a których życie niekiedy może zostać zagrożone.

  Dawno minęły już czasy kiedy to budowlańcy ubrani byli jedynie w kask chroniący ich głowę. Dziś odzież ochronna stanowi podstawę wyposażenia każdego pracownika. Wyposażone w gąbki i ochraniacze buty i rękawice zminimalizują ewentualne ich uszkodzenie chociażby poprzez upadek jakiejś cegłówki. Ponadto na budowie bardzo łatwo jest o uszkodzenie dróg oddechowych przez panujący wokół kurz i pył. Dlatego podstawą jest korzystanie z przeróżnych masek wyposażonych w specjalne filtry, dbające o to, aby do naszych płuc dostawało się jedynie czyste powietrze.

  Pozostałe artykuły BHP obejmują również nasze oczy i uszy. Codzienne przebywanie w ogromnym hałasie panującym na budowie, z czasem będzie miało szkodliwy wpływ na słuch, który może zostać uszkodzony. Dlatego podczas robót powinno nosić się ochronne nauszniki blokujące znaczną część decybeli produkowanych przez maszyny. Nie trzeba także wspominać o oczach, które mogą zostać łatwo uszkodzone, tak więc obowiązkowo korzysta się również ze specjalnych okularów.

  Jak widać na budowie na każdego czyha wiele niebezpieczeństw, tak więc odzież robocza musi być wykorzystywana przez każdą ekipę budowlaną, w przeciwnym razie może dojść do nieszczęścia, nie wspominając już o nakładanych wysokich karach pieniężnych. Tak więc planując jakiekolwiek prace podążajmy za wszystkim dobrze znaną zasadą „bezpieczeństwo przede wszystkim”.

  Kategoria artykułu:
  Handel

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *