background img
banner

  Rozwój kreatywności dziecka poprzez zabawę

  9 lat temu przez

  Nie od dziś wiadomo, iż każde dziecko uwielbia spędzać czas na zabawie. W czasach, kiedy rynek zabawek jest tak bogaty, możliwości i formy zabawy są niemalże nieograniczone. Warto jednak, decydując się na zakup konkretnej zabawki, wziąć pod uwagę przede wszystkim jej walory edukacyjne. Faktem jest bowiem, iż najefektywniejszą metodą edukacji dziecka jest nauka przez zabawę. Które zabawki należy jednak wybierać chcąc rozwinąć u dziecka kreatywne myślenie?

  Umysł dziecka – materiał, który należy kształtować

  Umysł dziecka, w przeciwieństwie do umysłu osoby dorosłej, jest niesłychanie plastyczny i znacznie sprawniej chłonie wiedzę. Dlatego też, tak duże znacznie ma jego odpowiednie kształtowanie już od lata najmłodszych. Szczególnie, że dzieci uczą się w każdym momencie – nawet podczas, z pozoru nieistotnej, zabawy. Wynika to z faktu, iż dziecko, bawiąc się, odwzorowuje znaną mu rzeczywistość, dzięki czemu nie tylko utrwala pewne wzorce, ale również kształtuje swoją kreatywność i pobudza swoją wyobraźnie do działania. Zabawką, która daje dziecku niemalże nieograniczone możliwości zabawy, są klocki.

  Różnorodność klocków_Files_Thumbs_155028

  Współczesne klocki konstrukcyjne są bardzo różnorodne. Jednak bez względu na wybrany model, wszystkie dają niemalże nieograniczone możliwości w kreowaniu wymarzonego przez dziecko świata. Mnogość dostępnych serii, wśród których nieustannie pojawiają się coraz to nowsze modele, pozwalają na ciągłe rozbudowywanie posiadanych już zestawów.

  Atrakcyjność klocków wynika również z faktu, iż współcześnie nie są one tylko zwykłym odwzorowaniem budynku, pojazdu czy człowieka. Obecnie koncepcje klocków bardzo często odwołują się do znanych przez dzieci motywów, jak chociażby uwielbianych przez nich seriali i bajek animowanych. Na rynku można znaleźć np. klocki z serii Scooby Doo, Pingwiny z Madagaskaru, Winx Club czy też Ben 10. Ponadto dostępne są też zestawy odnoszące się do zainteresowań dzieci. Za przykład mogą posłużyć klocki FC Barcelona, Mała Armia II wojna światowa, Boeing czy McLaren F1.

  Przyjemna i pożyteczna zabawa

  k3plrWRtnJyY,23210_mystery_machine_front_rgb_72ppiJak podaje ekspert ze sklepu ToysBox.pl: „Niewątpliwą korzyścią, wynikającą z zabawy klockami, jest fakt, iż dziecko, poprzez styczność z elementami o różnej wielkości i kształcie, ćwiczy swoje manualne zdolności. Klocki to więc bardzo rozwojowa zabawką, silnie oddziałująca i kształtująca kreatywność i myślenie dziecka już od najmłodszych lat. Klocki dostępne są bowiem w różnych rozmiarach i zestawach, przez co z łatwością można jest dostosować zarówno do wieku dziecka, jak i jego zainteresowań”.

  Warto także podkreślić, iż budowanie konstrukcji z klocków to ogromna przyjemność nie tylko dla dzieci, ale i dla ich rodziców. Jest to również świetny sposób, aby spędzić czas w rodzinnym gronie, przy wspólnej zabawie.

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *