background img
banner

  Zabawki, a rozwój dziecka

  10 lat temu przez

  Rozwój dziecka stanowi priorytet dla każdego rodzica. Rozwój jego wyobraźni, zdolności logicznego myślenia oraz kreatywności może zostać wsparty przez różne akcesoria i zabawki.

  Podstawowy podział zabawek dziecko

  Zabawki dla dzieci dzielą się na dwie grupy. Są to zabawki edukacyjne i komercyjne . Zabawki komercyjne stawiają duże wyzwanie… rodzicom. Niezależnie czy podobają się nam czy też nie, musimy zaakceptować pewne trendy wśród rówieśników dziecka. Zabawki edukacyjne są natomiast bardzo często oparte na starych, ale skutecznych i wypróbowanych pomysłach.

  Dziecko już od najmłodszych lat jest wrażliwe na pewne walory estetyczne nie tylko zabawek, ale także świata. Dziecko poprzez zabawę uczy się poznawać świat. Warto również zwrócić na to uwagę przy wyborze zabawek dla swojej pociechy. Są pewne zabawki, które zawsze będą na topie dziecięcych list zabawek. Do nich można zaliczyć przede wszystkim klocki.

  Klocki idealna zabawka dla dzieci

  Kolorowe elementy, z których można tworzyć swoje wymarzone konstrukcje to nie tylko świetlna zabawa dla dziecka. Tak prosta zabawka, jaką są klocki, uczy myślenia przestrzennego, rozwija techniczne umiejętności i gimnastykuje ręce. Co więcej, układanie kloców jest fantastyczną możliwością na spędzenie czasu wspólnie z dzieckiem.

  W zależności od płci dziecka na rynku można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Dodatkowo można je dostosować również do wspólnych zainteresowań. Dla chłopców idealnym rozwianiem będą kolejki, różne konstrukcje, takich jak garaże czy tory wyścigowe. Dla dziewczynek można znaleźć po prostu ciekawe klocki związane z konstrukcja domów dla lalek lub w ciekawych pastelowych kolorach (na przykład takie: http://toysbox.pl/klocki/wader/). Dziewczynki mają inną wrażliwość na postrzeganie świata. Warto dlatego zwrócić uwagę na kolor i kształt zabawek, na jakie decydujemy się.

  Pozostałe zabawki

  Puzzle, labirynty, bierki czy pchełki są również ważne dla rozwoju dzieci. Uczą precyzji, cierpliwości i zręczności. Oprócz wielu zalet związanych z rozwojem dziecka tego typu zabawki są świetną rozrywką dla pociech oraz dla ich rodziców.

  Kategoria artykułu:
  Poradniki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *