background img
banner

  Korzystny wpływ zabawy lalkami na rozwój dziewczynki

  9 lat temu przez

  Lalki to zabawki, które niezmiennie towarzyszą dziewczynkom od XIX wieku. O ile na samym początku były oznaką luksu i mogli je posiadać tylko nieliczni, to współcześnie są one ogólnodostępne. Należy bowiem zaznaczyć, iż nie potrzeba było wiele czasu, aby zafascynować dziewczynki lalkami w pięknych i modnych strojach, zarówno tymi drewnianymi, woskowymi, porcelanowymi, materiałowymi, jak i wykonanymi z plastiku. Tak duża popularność zabawy lalkami wynika jednak nie tylko z ich pięknego designu, ale jest również związana z aspektami społeczno-kulturowymi.

  Przede wszystkim tak duże upodobanie dziewczynek do zabawy lalkami to kwestia wrodzonych predylekcji. Jak udowodniono w badaniach, dziewczynki mają potrzebę opieki, przez co tak bardzo lubią zabawę lalkami, którymi mogą się zajmować. Ta forma zabawy umożliwia im wypracowywanie w sobie pewnych wzorów zachowań, które są swego rodzaju przygotowaniem do dorosłego życia i do roli matki. Ponadto zabawa lalkami uczy również wrażliwości, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, a także rozwija wyobraźnie dziewczynki.

  W przeciwieństwie do wieków minionych, współczesny rynek zabawek jest bardzo różnorodny i można na nim znaleźć różnego typy lalki, dzięki czemu każda dziewczynka może z łatwością wybrać swoją idealną, małą przyjaciółkę. Oto przykłady kilku lalek, które pokocha każda dziewczynka.

  Lalki Baby Born

  http://toysbox.pl/lalki-i-akcesoria/baby-born/

  Lalka Bk39prWVol5yY,812211_1aby Born to cudowny interaktywny bobas, który zachowuje się jak żywe dziecko – pije wodę, je, płacze i robi siusiu w pieluszkę. Posiada również ruchome części ciała, co  istotnie zwiększa możliwości lalki. Lalka jest dostępna w różnych seriach – m.in. w takich zestawach jak Bambina na sankach z pieskiem, Bambina z rowerkiem czy też Bambina z magicznym kwiatkiem, i z różnymi akcesoriami, które bardzo urozmaicają zabawę, jak np. ubranka, wózki czy rowerki. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

  Lalki Chou Chou

  http://toysbox.pl/lalki-i-akcesoria/chou-chou/

  Seria lalek Chou Chou to zabawka dla wszystkich dziewczynek, które pragną k39prWVol5yY,49268298się nimi zaopiekować. Bobasy wymagają czułości i miłości, a także karmienia, pojenia oraz przewijania pieluszki. Niektóre maluchy trzeba nawet uczyć raczkowania bądź chodzenia. Inne natomiast  uwielbiają się śmiać czy też spędzać czas na słońcu, które powoduje powstawanie na ich twarzy piegów. Poza samymi lalkami, w tej serii dostępne są także różnego rodzaju akcesoria, które urozmaicają zabawę. Lalki są dedykowane dzieciom powyżej trzeciego roku życia.

  Lalki Winx Club

  http://toysbox.pl/lalki-i-akcesoria/winx-club/

  k39prWVol5yY,19314_c_-_bokZ kolei seria lalek Winx Club została zainspirowana serialem animowanym o tym samym tytule, prezentującym przygody wróżek: Stelli, Bloom, Musy, Layly, Tency i Flory. Lalki są dostępne w różnych przemianach i strojach, odwzorowujących przygody z animowanego filmu. Każda z nich posiada piękne i niepowtarzalne stroje, które pozwalają dziecku przenieś się w świat magii i tworzyć dalszy ciąg znanych im już przygód wróżek. Jest to zatem zabawka, która świetnie rozwija wyobraźnie i wpływa na wzrost kreatywności dziecka. Lalki te stanowią idealną zabawkę dla wszystkich fanek serialu Winx Club.

  Przypisane tagi:
  · · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *