background img
banner

  Ogrzewanie i klimatyzacja w jednym

  12 lat temu przez

  Nowoczesne rozwiązania w budownictwie stają się coraz popularniejsze a główną tego przyczyną jest to że systemy te obniżają koszty utrzymania domu oraz sprawiają że życie w nim jest znacznie wygodniejsze. Zza oceanu przyszło do nas również rozwiązanie które łączy ze sobą zarówno klimatyzacje pomieszczeń jak również ogrzewanie.

  Dzięki temu za pomocą jednego urządzenia możemy zarówno ogrzewać dom zimą jak również utrzymywać pomieszczenia w optymalnej temperaturze latem. Jest to zarówno oszczędność na różnorodnych systemach które musimy zakupić by korzystać z tych dogodności jak również miejsca a korzystne jest to w szczególności kiedy posiadamy dom z niewielkim metrażem. Na ogrzewaniu oszczędzimy głównie z tego powodu że zmniejszają się koszty eksploatacji o 30% do 40%, unikamy w tym przypadku czynnika jakim jest woda która występuje w tradycyjnych systemach grzewczych. Do całego układu można również zainstalować urządzenie które będzie nawilżało powietrze w całym domu. Kontrola temperatury odbywa się bezpośrednio w naszym domu i w tym wypadku nie zachodzi potrzeba schodzenia do piwnicy bezpośrednio do samego systemu. Za pomocą listwy kontrolnej możemy obniżać lub zwiększać temperaturę w pomieszczeniu. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla osób które często wyjeżdżają lub przebywają w domu tylko wieczorami. Ustawiając temperaturę na np. 18 stopni zimą nasz dom jest utrzymywany w optymalnej temperaturze a zwiększenie o kilka stopni spowoduje się już po 10 minutach szybko spowoduje jego ogrzanie. Klimatyzacja również działa na takich samych zasadach jak system grzewczy. Centrale wentylacyjne rozchodzące się po całym domu sprawią że w gorące dni będziemy odczuwać przyjemny chłód. Dodatkowo przy takim rozwiązaniu oszczędzamy bardzo dużo cennego miejsca w domu. Odpadają nam w tym przypadku grzejniki we wszystkich pokojach, zastępowane są małymi dziur-kami przez które nadmuchiwane jest albo ciepłe albo chłodne powietrze. Również samo urządzenie zajmuje niewiele miejsca i najczęściej usytuowane jest piwnicy naszego domu.
  Dla wielu z nasz urządzenia te stają się już czymś niezbędnym do życia. Gównie z tego powodu że w takim domu żyje się bardzo komfortowo bez konieczności większej kontroli oraz opieki nad tym by na całą zimę wystarczyło surowca który ogrzeje nasz dom. Również w każdej chwili możemy włączyć lub wyłączyć urządzenie w przypadku naszej dłuższej nieobecności

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Comments to Ogrzewanie i klimatyzacja w jednym

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *