background img
banner

  Klimatyzacja konwencjonalna vs technologia inwerterowa LG

  9 lat temu przez

  Podstawową funkcją klimatyzacji jest zapewnienie odpowiednich (komfortowych) dla ludzi zadanych warunków klimatycznych, czyli właściwego zakresu temperatur i wilgotności powietrza w strefie działania urządzenia. Bardzo ważna w tym aspekcie jest płynna praca sprężarki, która dostarcza odpowiednią moc chłodniczą lub grzewczą, zapewniając jednocześnie oszczędność energii elektrycznej.

  Technologia konwencjonalna a inwerterowa

  Próbując zdefiniować pojęcie technologii inwerterowej można powiedzieć, że jest ona stosowana w urządzeniach klimatyzacyjnych do płynnej regulacji wydajności sprężarki. Napięcie stałe jest podawane na uzwojenia silnika sprężarki poprzez zmianę częstotliwości podawania impulsu napięcia stałego, natomiast regulacja czasu odstępu powoduje, że sprężarka pracuje w szerokim zakresie od 15 Hz do 100 Hz.

  Różnica między klimatyzacją konwencjonalną a urządzeniami w technologii inwerterowej polega więc przede wszystkim na możliwości płynnej regulacji pracy sprężarki i dostosowaniu jej działania do aktualnego zapotrzebowania na moc chłodniczą lub grzewczą.

  Zastosowanie konwencjonalnego urządzenia o stałej prędkości obrotowej sprężarki powoduje, że jego uruchomienie odbywa się na pełnej mocy, a więc przy maksymalnym poborze energii elektrycznej. Technologia inwerterowa wykorzystuje sprężarkę o zmiennej prędkości obrotowej, przez co dostosowuje ilość czynnika chłodniczego do aktualnego zapotrzebowania na chłodzenie lub grzanie. Dzięki temu systemy klimatyzacji w technologii inwerterowej są o wiele bardziej energooszczędne oraz efektywniejsze w porównaniu z urządzeniami konwencjonalnymi.

  Podstawowe zalety technologii inwerterowej

  Energooszczędność

  Systemy klimatyzacji w technologii inwerterowej utrzymują zadaną temperaturę w pomieszczeniu zapewniając jednocześnie wyjątkową sprawność energetyczną. Mimo tego, że praca sprężarki i wymiennika ciepła jest szybsza i elastyczna, a zatem wydajniejsza, system klimatyzacji zużywa mniej energii elektrycznej niż urządzenia konwencjonalne.

  Sprężarka inwerterowa scroll HSS LG

  Sprężarka inwerterowa LG gwarantuje imponującą efektywność energetyczną dzięki zaawansowanej obsłudze pracy przy niepełnym obciążeniu. Lżejsza o 50% sprężarka typu scroll HSS (High Side Shell), a także silnik BLDC zdecydowanie poprawiają wydajność całego urządzenia, zwiększając jednocześnie częstotliwość zakresu pracy ze 120 Hz do 150 Hz. Zastosowanie dwufazowego wtrysku gazu w sprężarce LG pozwoliło uzyskać maksymalną wydajność grzewczą dzięki dwustopniowej kompresji oraz wysoką sprawność grzewczą w niskich temperaturach.

  Zwiększenie częstotliwości zakresu pracy do 150 Hz umożliwia szybszy czas reakcji, sprawniejsze osiąganie zadawanych temperatur, a także powoduje wzrost wydajności przy niepełnym obciążeniu.

  Skuteczność grzania i chłodzenia

  Technologia inwerterowa, dzięki szerokiemu zakresowi pracy w trybie grzania i chłodzenia, zapewnia duże możliwości chłodzenia lub grzania pomieszczeń nawet przy ekstremalnych temperaturach zewnętrznych.

  Cicha praca

  Dzięki zastosowaniu zmiennych obrotów podczas pracy sprężarki, zmniejsza się w znaczny sposób ilość emitowanego przez urządzenie hałasu. W przypadku tradycyjnych urządzeń sprężarka w nich zamontowana pracuje z pełną mocą lub wyłącza się, gdy w pomieszczeniu temperatura osiągnie zadaną wartość. Powoduje to przede wszystkim duży hałas oraz zmniejsza żywotność systemu klimatyzacji.

  Więcej informacji pod adresem: https://www.strefaklimatyzacji.pl

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *