background img
banner

  Nowoczesne doradztwo dla firm

  13 lat temu przez

  Wiele firm zastanawia się jak można efektywnie poprawić funkcjonalność swojej firmy. Często decydując się na usługi firm doradczych możemy zyskać konieczną nam pomoc przy poprawieniu kondycji firmy. Wielu specjalistów z wieloletnim doświadczeniem mogą wprowadzić nowatorskie zmiany które nie tylko zaszokują, ale również polepszą perspektywę na rozwój firmy.
  Jeśli w dzisiejszych czasach postawimy na profesjonalizm połączony w nowatorstwem możemy zauważyć, że coraz więcej firm świadczących usługi konsultingowe specjalizuje się w wdrażaniu nowych technicznych zmian w danej firmie.
  Dziś możemy wyróżnić wiele rodzai doradztwa między innymi:

  • Doradztwo strategiczne
  • Doradztwo IT
  • Doradztwo podatkowe
  • Doradztwo operacyjne

  Każdy z tych rodzai wyróżnia się inną pomocą dla firmy. Jeśli weźmiemy pod uwagę doradztwo strategiczne to po samej nazwie możemy się domyślić, że dotyczy ono pomocy przy wyborze odpowiedniej strategii danej firmy. Doradca zajmuje się przeprowadzeniem oraz opracowaniem analizy strategicznej, opracowaniem i wdrożeniem koncepcji zmiany struktury organizacyjnej, analizy branży i konkurencji oraz zasobów przedsiębiorstwa.

  Z kolei doradztwo informatyczne w dużym stopniu decyduje o sprawności działania firmy i osiąganej przewadze nad konkurencją. Doradztwo IT pomaga określić potrzeby technologiczne w danej firmie. Do zakresu zadań doradcy należy analiza potrzeb informatycznych danej firmy, nadzór techniczny, projektowanie obiegu informacji w firmie, reorganizacja procesów biznesowych z dostosowaniem do IT oraz wsparcie organizacji pracy działu informatyki.

  Doradztwo podatkowe natomiast ma na celu pomoc i konsultacje przy interpretacji przepisów i obowiązków prawnych w odniesieniu podatkowym. Doradca interpretuje normy prawa podatkowego, doradza w zakresie przyjęć i fuzji, tworzy strategie podatkowe i inwestycyjne, oraz zajmuje się optymalizacją obciążeń podatkowych, a także świadczy usługi w zakresie podatków dochodowych takich jak PIT i CIT, podatku VAT czy akcyzy.

  Natomiast doradztwo operacyjne zapewnia kompleksowy zakres usług, dzięki czemu dany Klient otrzymuje przejrzystą ocenę aktualnej sytuacji w jakiej firma się znajduje. Doradca również bierze udział w przygotowaniach odpowiednich programów restrukturyzacyjnych.W ramach doradztwa operacyjnego wykonywane są następujące dziania takie jak pozyskiwanie i uwalnianie zasobów, przygotowanie dokumentów organizacyjnych , przygotowanie diagnozy oraz ocenienie samego programu restrukturyzacji, a także po wdrożeniu danego programu monitorowanie procesu.

  Podsumowując doradztwo dla firm jest dziś na tyle korzystne i potrzebne, że wciąż wzrasta zapotrzebowanie  na tego typu firmy z takimi usługami.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *