background img
banner

  Lean Management – zarządzanie przedsiębiorstwem

  11 lat temu przez

  Przedsiębiorstwo, które na bieżąco się rozwija, powinno być elastyczne i bez problemu powinno reagować na zmiany zachodzące w jego otoczeniu. Firmy, które są nastawione na rozwój często szukają nowych rozwiązań gdy pojawiają się takie problemy jak gorsza jakość pracy, znaczne obniżenie sprawności działania czy wzrost kosztów. Rozwiązaniem tego typu problemów często jest zastosowanie koncepcji Lean Management czyli techniki zarządzania, przy gwałtownych zmianach w przedsiębiorstwie.

  33012_workflowLean Management to nowa technika zarządzania przedsiębiorstwem, której celem jest jak sama nazwa mówi Lean – chudy,  Management – zarządzanie, czyli pozbywanie się zbędnych kilogramów firmy. W praktyce to znaczne ograniczenie zasobów potrzebnych do produkcji, czyli ludzi, powierzchni, czasu, nakładów finansowych i wiele innych, przy jednocześnie maksymalnym wykorzystaniu środków i dostosowaniu przedsiębiorstwa do aktualnie panujących warunków na rynku.

  Technika ta pozwala na ograniczenie wszystkiego co potrzebne w procesie produkcji, dając tym samym produkt, którego wytworzenie kosztowało dużo mniej nakładów finansowych, niż przy zastosowaniu produkcji masowej,a spełnia w większym stopniu oczekiwania klienta.

  Podsumowując można powiedzieć, że istotą Lean Management jest minimalizacja zapasów i kosztów produkcji, uzyskanie wysokiej produktywności, pracy oraz sprawnej organizacji i zarządzania. Dodatkowo zmniejszenie cyklu realizacji produkcji, pozyskanie nowych klientów i co najważniejsze uzyskanie zadowalających wyników ekonomicznych.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *