background img
banner

  Mieszkanie w mieście czy na wsi?

  13 lat temu przez

  Jakie są wady, a jakie są zalety mieszkania w mieście? Czy dostęp do kultury i rozrywki i „wszystko pod ręką” wystarczy, aby zatrzymać masową migrację Polaków z miast na wieś? Czy rozwój technologiczny tej ostatniej sprawi, że nasze polskie miasta się wyludnią, a małe miejscowości zaczną być ogromnymi metropoliami?

  Na szczęście wszystko wskazuje na to, że taki drastyczny scenariusz nie jest bardzo prawdopodobny, chociaż obserwując tendencje miast takich jak Rzeszów trudno oprzeć się wrażeniu, że sytuacja na rynku budowlanym nie jest zbyt dobra. A na pewno nie jest dobra dla inwestorów, którzy swoje projekty budowlane i tworzenie nowych osiedli mieszkaniowych chcą realizować w większych miastach.

  Obecnie istnieje bardzo duży popyt i zainteresowanie kupnem wiejskich i małomiasteczkowych domów i nieruchomości. Rzeszów, który do tej pory uchodził za rozwijające się miasto budowlane, dzisiaj musi się mierzyć z poważnym kryzysem w tej dziedzinie. Coraz więcej osób wybiera bowiem cichą i spokojną wieś i decyduje się zamieszkać właśnie tam, zamiast dalej mieszkać w ciasnym i niewygodnym mieszkaniu lub wynajmować cały dom Rzeszów. Za mieszkaniem na wsi przejawiają też liczne argumenty – świeże powietrze, mniejsze niebezpieczeństwo kradzieży, wypadków czy włamań oraz o wiele milsza atmosfera i kameralność.

  Wiele osób wybiera więc taką opcję, budując nowe mieszkania lub stawiając swój wymarzony dom. Rzeszów jednak na takich inwestycjach sporo traci – tracą też inne miasta, które borykają się z identycznym problemem i co gorsza, nic nie wskazuje na to, aby niedługo znaleziono złoty środek i aby doszło do jakiegokolwiek kompromisu. Argumenty o kulturze i rozrywce miasta, szerszego dostępu do mediów i ogólnego prestiżu, jakim jest mieszkanie w nawet najmniejszej nieruchomości Rzeszów, są dziś argumentami nietrafionymi.

  Większość mniejszych miasteczek posiada już własne galerie a nawet większe centra handlowe, nie mówiąc o kinie czy wielu innych atrakcjach, których z pewnością nie znajdziemy nawet w dużych metropoliach wojewódzkich.

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *