background img
banner

  Sprzedajemy dom – najczęstsze błędy oraz to, na co zwraca uwagę kupujący

  9 lat temu przez

  Sprzedaż mieszkanie nie jest prostym zadaniem. Istnieje bardzo dużo czynników, które mają znaczący wpływ na rezultat, jaki chcemy osiągnąć. W artykule zwracamy uwagę na najczęstsze błędy osób wystawiających mieszkania na sprzedaż oraz na to, na co patrzy kupujący.

  Wiele osób, które wystawiają mieszkania na sprzedaż czy tez pod wynajem dokonuje bardzo podstawowych błędów. Jak wiadomo sprzedaż czy tez kupno mieszkania lub domu jest poważną decyzja, która rzadko przychodzi z dnia na dzień. Dlatego też należy pochylić się nad tym tematem nieco bardziej.

  Najczęstsze błędyforbidden-155564_1280

  Istnieje „5 grzechów głównych” osób, które decydują się na sprzedaż mieszkania. Pierwszym z nich jest zbyt wygórowana cena. Wiele osób myśli, że ustawiając wyższą cenę, potencjalni nabywcy będą chcieli ją negocjować. Kupujący zawsze będzie negocjował cenę, dlatego też ustalenie ceny mieszkania powinna wytyczać cena rynkowa.

  Kolejnym grzechem sprzedających jest współpraca z kilkoma biurami nieruchomości naraz. Każdy chce sprzedać swoje mieszkanie jak najszybciej, niemniej jednak współpraca z kilkoma agencjami w jednym czasie może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Potencjalny klient widząc ogłoszenia dotyczące jednej nieruchomości różniące się od siebie (pochodzące z dwóch innych źródeł) nie potraktuje takiej informacji poważnie. Najlepiej jest nawiązać współprace z jednym biurem i stworzyć wiarygodne, jednolite ogłoszenie.

  Prezentacja mieszkania jest bardzo istotnym etapem całego procesu sprzedażowego. To właśnie w trakcie prezentacji lokalu najczęściej podejmowane są wstępne decyzje dotyczące kupna mieszkania. Najczęstszym błędem dokonywanym przez sprzedających jest prezentacja mieszkania z przebywającymi w nim mieszkańcami. Mieszkanie powinno być przygotowane jak najbardziej neutralnie by w żaden sposób nie zniechęcić kupca. Obecność lokatorów sprawia, że kupiec czuje się jak intruz – jest to sytuacja niedopuszczalna.

  Notorycznym problemem na rynku nieruchomości są fatalne zdjęcia obiektu. Dla wielu osób może wydawać się to błahym problemem, niemniej jednak jakość zdjęć i ich wykonanie ma kolosalne znaczenie. To właśnie zdjęcie przyciąga kupującego do głoszenia, dlatego warto zadbać, by było dobre.

  Na co zwraca uwagę kupujący

  dom1Kupujący zwraca uwagę na bardzo wiele elementów. Należy jednak zaznaczyć na samym początku, że każdy kupujący ma inne preferencje i będzie przywiązywał wagę do innych elementów. Niemniej jednak uwagę kupującego przykuwa samo obejście domu, czyli brama wejściowa, ogród a nawet drzwi frontowe. Na zewnątrz budynku ważne jest zachowanie porządku, czyli przystrzyżony równy trawnik, kolorowe kwiaty przed wejściem czy przystrzyżony żywopłot.

  Zaraz po wejściu do mieszkania powinny przywitać nas jasne, rozświetlone pokoje, świeży zapach oraz w miarę możliwości bukiet kwiatów. W każdym pomieszczeniu musi panować porządek i schludność. Oglądane mieszkanie powinno mieć jak najbardziej neutralny charakter tak, by każdy odwiedzający poczuł się jak w domu i miał możliwość wyobrażenia sobie mieszkania, jako swoje.

  Przygotowanie mieszkania na wizyty potencjalnych kupców jest sztuką. Wymaga doświadczenia i dużej wiedzy. Dlatego też, decydując się na sprzedaż mieszkania warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości, które oferuje usługę home staging. Jednym z takich biur jest http://www.real.bielsko.pl/lista. W przypadku sprzedaży domu, lub przygotowaniu go pod wynajem, najlepiej korzystać z pomocy profesjonalistów.

  Przypisane tagi:
  · · · · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *