background img
banner

  Luksusowy apartament – nieruchomość warta zainwestowania

  11 lat temu przez

  Ceny za ekskluzywne apartamenty sięgają nawet kilkunastu milionów. Głównymi czynnikami odpowiedzialnymi za ten wysoki koszt są: komfort mieszkania oraz prestiżowa lokalizacja. Coraz częściej standardem w tego typu inwestycjach są centra SPA oraz lokale gastronomiczne.

  _Files_Thumbs_155491Warszawa, Kraków, Sopot i Gdańsk – to miasta wyróżniające się luksusowymi apartamentami oraz mieszkaniami, które w Polsce królują w czołówkę najdroższych nieruchomości. Jednakże nie zmienia to faktu, że inne miasta  nie chcą pozostać w tyle i również realizują ciekawe inwestycje.

  Apartament luksusowy
  Takie miano posiadać może jedynie  nieruchomość spełniająca kilka ważnych warunków. Jednym z nich jest powierzchnia mieszkalna. Przyjmuje się, że powinna wynosić około 100 m² – salon, pokój gościnny, łazienki, sypialnie, garderoby oraz pomieszczenie gospodarcze. Ponadto budynek powinien posiadać różnego rodzaju udogodnienia, które mają za zadanie podnieść komfort życia. Do nich zaliczają się m.in. garaże, recepcje oraz windy. Wszystkie te kryteria spełnia Skierniewicka City, mieszcząca się na warszawskiej Woli (zobacz: http://skierniewickacity.dolcan.com.pl/o-inwestycji)

  Idealne położenie
  Wbrew pozorom podniesienie komfortu, a co za tym idzie ceny wcale nie jest takie trudne. A więc, co przede wszystkim odpowiada za tak wysoką cenę luksusowych apartamentów? Specjaliści od rynku nieruchomości mają na to pytanie tylko jedną odpowiedz – lokalizacja. Z tego też względu inwestorzy wyceniają apartamenty zgodnie z położeniem. Nie musi to być koniecznie strzeżone osiedle, ale za to z cudownym widokiem oraz odpowiednim sąsiedztwie.

  Kolejnym czynnikiem, na który zwracają uwagę inwestorzy jest architektura budynku. Nazwisko znanego projektanta lub ciekawa historia jest elementem wyróżniającym nieruchomość od innych. Bardzo ważną i bezdyskusyjną rzeczą, która sprawia, że inwestycja jest na wysokim poziomie to standard wykończenia. Na tym etapie prac niesamowicie ważna jest dbałość o każdy szczegół.

  Poważne decyzje
  Ewentualność zamieszkania w luksusowym apartamencie w prestiżowej dzielnicy, nie powinno sprawić, że pominiemy praktyczne aspekty. Nawet dla osób, które zarabiają bardzo dobrze, wydanie kilku milionów, jest poważną transakcją. Z tego też względu najlepszym wyjściem z sytuacji jest podpisanie umowy przedwstępnej, która  jest dodatkowym zabezpieczeniem zarówno dla wykonawcy jak i dla nas. Umowa powinna zostać przygotowana przez prawnika.

  Przypisane tagi:
  · ·
  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *