background img
banner

  Kamień na elewację domu – sztuczny i naturalny?

  13 lat temu przez

  Na budowę domu składa się wiele złożonych etapów. Wnętrze jest istotnie ważne dla naszego komfortu i wygody, ale z zewnątrz dom też może się bardzo ładnie prezentować. Jednym z głównych takich części jest elewacja. Ładnie wykonana nada budynkowi elegancji i uroku. Najczęściej wykonuje się ją z kamienia, pozostaje jednak pytanie jakiego konkretnie: naturalnego czy sztucznego? Istnieje kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

  Kamień naturalny, chociażby granit będzie stanowić przepiękne estetyczne wykończenie naszego domu. Do wyboru mamy całe mnóstwo jego rodzajów czy kolorów, wśród których znajdziemy odmiany czarne, białe czy czerwone i niebieskie. Jest to kruszec niezwykle twardy i wytrzymały. Jego powierzchnia po wypolerowaniu stanie się niezwykle elegancka. Pomimo swojej twardej struktury stosunkowo łatwo poddaje się procesu kształtowania, toteż raczej nie będzie problemów z dopasowaniem go do ścian naszego domu. Naturalny materiał zdecydowanie cieszy się większą popularnością, jednakże należy pamiętać, że jest on także droższy.

  Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala nam zastąpi drogi marmur innym sztucznie wytwarzanym, jednak wcale nie brzydszym kamieniem. Dzisiejsza technologia pozwala na produkcję sztucznych kamieni, które idealnie będą imitować bardzo drogie i luksusowe odmiany. Minęły także czasy, kiedy takie rozwiązanie znacznie odbiegało jakością wykonania. Produkty te już tak nie odstają od swoich naturalnych braci. Jest to więc idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy pragną jedynie ładnego, niekoniecznie drogiego wykończenia.

  Ostateczną decyzję należy jednak dokładnie przemyśleć i przekalkulować. Pamiętajmy, że koszt samego montażu także będzie zależał od ceny użytego materiału. Każdy kamień należy także odpowiednio pielęgnować, aby nie stracił szybko swoich właściwości estetycznych jak i wytrzymałościowych. Nie obawiajmy się jednak spadku jakością po użyciu tańszego materiału. Prawidłowo położony jest w stanie wytrzymać prawie tak długo jak naturalny, przez długie lata zdobiąc nasz dom.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *