background img
banner

  Jak działają odkurzacze centralne?

  13 lat temu przez

  Nowoczesne rozwiązania znacznie ułatwiają codzienne obowiązki. Jednym z nich są systemy centralnego odkurzania, które wciąż w naszym kraju nie są popularne, jednak z każdą chwilą zyskują nowych zwolenników.

  Głównym elementem systemu to odkurzacze centralne, które zbudowane są z jednostki centralnej – agregatu. Zazwyczaj umieszczony on jest w jednym z pomieszczeń gospodarczych połączonych rurami PVC, której średnica wynosi 2” z gniazdami ssącymi umieszczonymi w określonych miejscach budynku. W momencie włożenia długie węża ssącego do gniazda ssącego automatycznie zostaje włączony odkurzacz. Można go również uruchomić przy pomocy włącznika, który znajduje się w uchwycie węża.

  Kurz zbierany przez system rur zostaje odprowadzony do jednostki centralnej w której odbywa się dwustopniowa technika filtrowania. Pierwszy etap polega na oddzieleniu większości kurzu od powietrza w wyniku efektu cyklonowego. Zaś drugi etap polega na tym, że samoczyszczący filtr usuwa pozostałe resztki kurzu. Zgromadzone zanieczyszczenia osadzają się na dnie pojemnika, który należy czyścić kilka razy w roku, zaś zużyte i oczyszczone powietrze wydalane jest na zewnątrz.

  Tak wygląda zasada działania podstawowego systemu centralnego odkurzania, który jest bardzo łatwy i bezpieczny w codziennym użytkowaniu. Odkurzacze centralne mogą być instalowane wszędzie zarówno w małych domach mieszkalnych, jak i w hotelach czy pensjonatach.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *