background img
banner

  GLOBALO – urządzenia czulsze niż zmysły człowieka

  11 lat temu przez

  Wbrew pozorom, dziś nie jesteśmy bezpieczni nawet we własnym domu – wynika z badań prowadzonych od wielu już lat przez uczonych z całego świata. Rzecz się tyczy powietrza, a ściślej rzecz ujmując, jego złej kondycji i coraz szybszej globalnej degradacji. Naukowcy z Uniwersytetu Sheffield w Anglii dowiedli, że powietrze znajdujące się na przykład w kuchni naszego mieszkania może być nawet trzy razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze znajdujące się na zewnątrz budynku.

  Powietrze, którym oddychamy…

  mniejszyMylą się ci, którzy twierdzą, że domy i mieszkania są bezpieczne od szkodliwych dla zdrowia i życia substancji, a jedyne zagrożenie czai się gdzieś, tam na zewnątrz. Jak twierdzi profesor Vida Sharifi z Uniwersytetu Sheffield, prowadząca badania na ten temat – „Myśląc o jakości powietrza skupiamy się najczęściej na powietrzu, którym oddychamy na zewnątrz budynków, tymczasem skoro spędzamy większość naszego czasu pod dachem, powinniśmy lepiej zrozumieć zanieczyszczenia, z którymi stykamy się we własnych domach”.

  Naturalnym jest to, że poziom zanieczyszczenia tlenu wewnątrz mieszkania jest większy od poziomu jego skażenia na zewnątrz pomieszczeń przeznaczonych do mieszkania. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są niebezpieczne substancje i związki pochodzące ze źródeł wewnętrznych i powstające najczęściej w wyniku działań samego człowieka. Średnio w mieszkaniach stężenie tlenków azotu bywa 1,6-krotnie wyższe, a stężenie formaldehydu niekiedy może kilkanaście razy przekraczać stężenie dopuszczalne. Nieraz związki te przedostają się do powietrza w mieszkaniu w wyniku częstego gotowania w kuchni, a co za tym idzie używania wszelakich urządzeń do tego przeznaczonych. Według profesor Vida Sharifi – „Energia jest tylko jednym ze źródeł zanieczyszczenia powietrza we wnętrzach, ale jest źródłem znaczącym.”

  W ocenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w najbliższej przyszłości grozi nam epidemia złej jakości powietrza w biurach, domach, kawiarniach i temu podobnych pomieszczeniach eksploatowanych przez człowieka. Już teraz zawiera ono od 4 do 10 razy więcej toksycznych związków niż tlen, którym oddychamy na zewnątrz.

  GLOBALO – bezpieczeństwo i styl w kuchni

  Jak się skutecznie zabezpieczyć przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń znajdujących się w domach mieszkalnych? Oprócz sprawnej wentylacji we wszystkich pomieszczeniach, należy przede wszystkim zaopatrzyć naszą kuchnię w skuteczny i wydajny system odprowadzania niebezpiecznych związków powstających głównie podczas gotowania. To w kuchni i wokół niej przeważnie toczy się życie całej rodziny, i to kuchnia paradoksalnie dostarcza do atmosfery najwięcej toksycznych substancji.

  Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się produkcją oraz dystrybucją sprzętu AGD, w tym sprzedażą wysokiej klasy okapów kuchennych służących do odprowadzania efektów ubocznych gotowania. Jednak niewiele z nich potrafi połączyć ergonomię i jakość materiałową z najwyższej klasy designem, który spodoba się nawet najbardziej wybrednej Pani domu. Jedną z takich firm jest GLOBALO MAX z Sanoka, która od kilkunastu już lat święci triumf produktowy i wizerunkowy na rynku, jako jeden z najlepszych producentów i dystrybutorów niepowtarzalnych okapów kuchennych.

  Produkt oferowany przez podkarpacką firmę opiera się przede wszystkim na najnowocześniejszej technologii materiałowej i wykończeniowej oraz nietuzinkowym, jedynym w swoim rodzaju designie, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

  formeriNiebanalne wzornictwo, jakie towarzyszy produktom firmy z Sanoka, a także jakość wykonania na najwyższym światowym poziomie, to podstawowe wyróżniki produktów marki GLOBALO. Z uwagi na obecny szybki postęp technologiczny, coraz szczelniejszą powierzchnię mieszkalną oraz coraz większe wymogi prawne związane z ochroną środowiska naturalnego, zastosowanie okapu kuchennego rodem z Sanoka jest gwarancją wysokiej klasy bezpieczeństwa, jakości i oryginalności.

  Oferta produktowa sygnowana przez GLOBALO dostarcza wszelkich form i rozwiązań okapów kuchennych, które są w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów, dostosowując odpowiedni sprzęt do konkretnego wnętrza kuchennego. Wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej INOX oraz giętego, hartowanego szkła zapewniają trwałość, a także bezpieczeństwo podczas użytkowania. Dodatkowo, podkarpacka firma obejmuje wszystkie swoje produkty 2-letnią gwarancją.

  W ofercie firmy GLOBALO znajdują się różnego rodzaju okapy kuchenne, od kominowych, skośno-kominowych, poprzez szafkowe i wyspowe, po okapy blatowe. Oferta uzupełniona jest o szeroki asortyment turbin zewnętrznych, gwarantujących skuteczne i bezszelestne odprowadzanie oparów z kuchni na zewnątrz, a także bogatą paletę akcesoriów potrzebnych do utrzymania czystości oraz prawidłowego działania urządzeń marki GLOBALO.

  Wbrew utartym stereotypom na temat jedynie słusznych zadań, jakie powinien pełnić okap w kuchni, współczesne urządzenia mogą być z powodzeniem wykorzystywane także jako wentylatory przestrzeni mieszkalnej. Obecnie praktycznie wszystkie modele okapów kuchennych są przystosowane do pracy w dwóch systemach – zamkniętym i otwartym (pochłaniacza i wyciągu). Podobnie rzecz się ma w przypadku urządzeń GLOBALO. To, co charakterystyczne dla okapów kuchennych tej marki, to skuteczne pochłanianie szkodliwych związków i wszelkich nieczystości powstających podczas gotowania, dzięki zastosowaniu nowoczesnych filtrów węglowych ( ASC 200, CSC 306, CSC 309, KSC 300, OSC 100, RSC 300, TSC 300) zawierających kulki aktywnego węgla, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy z otoczenia oraz wielowarstwowych filtrów aluminiowych. Aktywny węgiel charakteryzuje się dużą powierzchnią roboczą, co pozwala zlikwidować znaczną ilość niebezpiecznych substancji chemicznych, w tym również metali ciężkich (system zamknięty).

   zestaw

  Poprzez zastosowanie odpowiedniej turbiny (AG 1200, AG 850, DG 1200, WG 1000, ZG 700, ZG 750) do konkretnego modelu okapu można skorzystać z trybu pracy otwartego, czyli z tzw. wyciągiem powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu opary zostają bezszelestnie wyprowadzone na zewnątrz budynku, pozostawiając kuchnię czystą i świeżą. Oferowane przez sanocką markę turbiny zewnętrzne mogą pracować z każdym okapem z linii GLOBALO (EXCLUSIVE, CAPPINI, DESIGN). Z uwagi na to, że firma stawia na optymalną obsługę klienta na każdym etapie sprzedaży swoich produktów, przystosowaniem turbiny do konkretnego okapu zajmuje się profesjonalny zespół fachowców GLOBALO MAX.

  Ponadto, okapy marki GLOBALO zostały wyposażone w sensor pary, który automatycznie włączy pracę okapu oraz dostosuje moc pracy urządzenia do intensywności gotowania, co w efekcie przekłada się na wysoką energooszczędność całego systemu.

  Dla najbardziej wymagających klientów podkarpacka firma stworzyła możliwość pomalowania dowolnego modelu urządzenia na każdy kolor z palety RAL lub inny według życzenia klienta.

  GLOBALO ekologicznie

  ekologyPriorytetem firmy z Podkarpacia jest nie tylko zapewnienie swoim klientom urządzeń o doskonałych parametrach technicznych, wysokiej wydajności, opakowanych w jedyne w swoim rodzaju wzornictwo, ale także aktywne wspieranie działalności proekologicznej oraz realizowanie wszelkich uregulowań prawnych związanych z ochroną środowiska naturalnego, obowiązujących na terenie Unii Europejskiej. Te założenia GLOBALO realizuje między innymi poprzez edukację klientów w zakresie efektywnego wykorzystywania energii i odpowiedzialnego zarządzania odpadami, a także poprzez wspieranie pro bono rozwoju firm działających w sektorze energii odnawialnej. Ponadto dokładane są wszelkie starania, by działalność firmy na każdym etapie życia produktu – od momentu produkcji, poprzez pakowanie, dystrybucję, końcowe użytkowanie i zużycie – odbywała się przy jak najmniejszym zużyciu energii, materiałów oraz innych zasobów mających znaczący wpływ na środowisko naturalne oraz społeczeństwa zamieszkujące dane obszary. Jest to pewnego rodzaju wkład firmy w przyszłość naszej planety, a także swoista rekompensata za wyemitowany do atmosfery CO2 w procesie produkcyjnym okapów kuchennych.

  Źródło:

  www.euro.who.int/en/countries/poland

  www.przypadkimedyczne.pl

  www.globalo.pl

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *