background img
banner

  Nie tylko AGD, czyli jakie akcesoria kuchenne do pełni wyposażenia

  7 lat temu przez

  Kuchnia jest szczególnie wymagającym pod względem aranżacji pomieszczeniem. Potrzeba bardzo wielu sprzętów, aby w efekcie powstała przestrzeń funkcjonalna i estetyczna. Meble projektowane na wymiar i akcesoria gospodarstwa domowego tak absorbują uwagę, że często zapomina się o detalach tak przecież niezbędnych dla stworzenia idealnego wnętrza. O czym więc warto pamiętać, urządzając kuchnię?

  Meble do kuchni

  Największy wpływ na estetykę i funkcjonalność kuchni mają meble. Indywidualnie projektowane powinny odpowiadać specyfice pomieszczenia, jak również preferencjom przyszłych jego użytkowników.

  Zarówno wielkość pomieszczenia, jak również styl aranżacji warunkują design mebli kuchennych. W przypadku wnętrz nowoczesnych fronty mebli wykonane z materiałów o błyszczącej powierzchni pozbawione będą elementów ozdobnych. Tak prosta konstrukcja pozwala jednak na wprowadzenie wyrazistej kolorystyki. Meble o nieco bardziej wyszukanej formie powinny być w jednolitym, spokojnym kolorze, ewentualnie drewniane lub imitujące jego strukturę. W przypadku mebli kuchennych bardzo dużą rolę odgrywa praktyczne ich rozmieszczenie oraz prawidłowy rozkład półek i szuflad. Współcześnie wnętrza szafek są wyposażone w funkcjonalne rozwiązania ułatwiające utrzymanie naczyń i przyborów kuchennych w należytym porządku.

  Sprzęty AGD

  Podstawowe sprzęty w kuchni to kuchenka – lub osobno płyta grzewcza i piekarnik, lodówka, zmywarka, okap oraz kuchenka mikrofalowa. Obecnie niemożliwe wydaje się funkcjonowanie bez tych sprzętów, które często też mają wpływ na formę mebli – pozostają wolnostojące lub umieszczone w zabudowie. Równie dużą wagę przykłada się do wyboru zlewozmywaka i kranu, a także oświetlenia – ogólnego i miejscowego.

  Wszystkie wymienione elementy wyposażenia wnętrza warunkują przede wszystkim jego funkcjonalność, zapewniając domownikom wygodę codziennego użytkowania.

  Akcesoria kuchenne

  Ponieważ na etapie urządzania kuchni sprzęty AGD wydają się najbardziej potrzebne, na nich skupia się całą uwagę, zapominając o drobiazgach. Tak naprawdę bardzo trudno jest już na samym początku prac przewidzieć, jakie akcesoria kuchenne okażą się potrzebne. Dopiero, praktycznie korzystając z pomieszczenia, pojawia się szereg pomysłów na dodatkowe wyposażenie.

  Podczas gdy sprzęty AGD warunkują praktyczny wymiar kuchni, drobne akcesoria decydują tak o funkcjonalności, jak i estetyce. Wiele spośród nich okazuje się ważnym elementem wystroju wnętrza, jak suszarka do naczyń, bloki na noże, chlebaki, stojaki na ręczniki czy dozowniki do przypraw. To właśnie w te akcesoria kuchenne, obok naczyń żaroodpornych, brytfann, młynków czy desek do krojenia, każdy zaopatruje się już na samym końcu. A proces uzupełniania wyposażenia kuchni o drobne przedmioty jest długofalowy i odbywa się w praktyce.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *