background img
banner

    Co nam daje outsourcing księgowości ?

    13 lat temu przez

    Zarządzanie firmą wiąże się z koniecznością posiadania wiedzy z zakresu ekonomii, socjologii,   prawa podatkowego i wielu innych dziedzin. Coraz częściej przedsiębiorcy szukając oszczędności oraz sposobu na usprawnienie zarządzania swoimi finansami powierzają wykonywanie określonych zadań zewnętrznym podmiotom.

    Dużą popularnością w ostatnich latach cieczy się zwłaszcza outsourcing usług księgowych, który pozwala odciążyć wewnętrzne wydziały księgowości od zajmowania się sprawami rachunkowymi firmy. Nie ma obaw, że firma zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za wadliwe rozliczenia podatkowe, czy posiadanie niezgodnej z prawem dokumentacji, ponieważ prowadzenie ksiąg rachunkowych to podstawowa działalność firmy outsourcingowej. Bierze ona na siebie odpowiedzialność za opracowaną analizę przychodów i rozchodów, sporządzone deklaracje podatkowe, czy roczne sprawozdania finansowe. Zatrudnieni fachowcy są wyspecjalizowani w swojej dziedzinie, często uczestniczą w kursach i szkoleniach, dzięki czemu są na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami prawa podatkowego.

    Dzięki temu, że niezależne biura rachunkowe opracowują całą politykę rachunkową i wdrażają nowy system księgowy pracownicy mogą zająć się właściwą działalnością firmy. Powoduje to wzrost wydajności pracy oraz efektywniejsze wykorzystywanie czasu pracy. W usprawnieniu działalności firmy pomaga też elektroniczny obieg dokumentów i informacji, za który odpowiada firma outsourcingowa. Outsourcing przyczynia się tym samym do zaoszczędzenia kosztów operacyjnych związanych z infrastrukturą sprzętu i oprogramowania oraz powierzchni biurowych. Dodatkowo firma nie ponosi kosztów wypłacania wynagrodzeń pracownikom księgowości.

    Niezależna jednostka finansowa może też zaoferować doradztwo w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych, czy środków na nowe inwestycje oraz outsourcing kadr i płac, a w ramach niego zajmowanie się całością spraw kadrowych- od akt osobowych i wynagrodzeń, aż po opracowywanie dokumentów urzędowych.

    Kategoria artykułu:
    Finanse

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *