background img
banner

  Wyprawa na pojezierze brodnickie

  13 lat temu przez

  Odkąd tylko pamiętam, zawsze interesowałem się zwierzętami. Od zawsze lubiłem przebywać w przeróżnych lasach czy nad jeziorami, gdzie można spotkać całą masę przeróżnej fauny. Dlatego w każde wakacje starałem się odwiedzać coraz to nowsze miejsca, w celu odkrycia nowych dla mnie okazów i uwiecznienia ich na zdjęciu. Posiadam już nie małą kolekcję, ale pięknej przyrody nigdy za dużo, tak więc w te wakacje także planuję mały wyjazd.

  Miejsce, które aktualnie planuję odwiedzić jest pojezierze brodnickie. Wybór padł właśnie na tę część Polski, gdyż stamtąd właśnie pochodzi moja babcia i zawsze mi opowiadała jak jest tam pięknie. Przeglądając rozkład PKP zacząłem się pakować i planować całą wycieczkę. Jak się jednak okazało wujek zaoferował mi pomoc, gdyż sam wybierał się w tamte strony pomóc swojej mamie. Cała podróż miała trwać kilka godzin, ale każda z nich była warta tego co zobaczyłem na miejscu.

  Zaraz po dotarciu wokół mnie rozpostarły się setki przepięknych drzew i jezior pomiędzy nimi. Razem tworzyły one wspaniały klimat. Po zameldowaniu się w domu wujka jedyne co mi pozostało to wyruszenie na pierwszą wakacyjną wyprawę. Zabrałem najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka i wyruszyłem. Przewozy regionalne stoją tutaj na bardzo wysokim poziomie tak więc na miejsce startu mej wycieczki dotarłem w moment. Od samego początku wiedziałem wycieczka nie będzie straconym czasem, gdyż spotkałem przepiękną sarnę, którą uwieczniłem ją na zdjęciu i ruszyłem dalej. Podczas wyprawy widziałem także niesamowite ptaki czy przepiękne drzewa.

  Jak także wspomniałem znajduje się tutaj wiele jezior, które nadają temu miejsce miejscu niepowtarzalny charakter. Między innymi z tego właśnie powodu, nawet się nie obejrzałem, a mój wyjazd dobiegał końca. Pozostawał jeszcze problem powrotu do domu. Jako że nie mam własnego auta zdecydowałem się na pociąg. Jak wskazywał rozkład jazdy pociągów, miałem połączenie prosto do mojego miasta. Po powrocie do domu byłem bardzo zmęczony i od razu położyłem się do łóżka obiecując rodzinie szczegółowy opis wyjazdu na następny dzień. Cały wyjazd wspominam bardzo miło i wiem, że na pewno nie był to mój pierwszy wypad w tamte strony.

  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Comments to Wyprawa na pojezierze brodnickie

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *