background img
banner

  Wakacje na każdą kieszeń

  11 lat temu przez

  Kiedy przychodzi lato razem z nim nadchodzi czas, w którym po całym roku pracy szukamy odpoczynku. Zauroczeni pięknem krajobrazów najróżniejszych zakątków świata staramy się właśnie w takich miejscach spędzić urlop odrywając się od szarej codzienności. Wszechobecny kryzys gospodarczy niestety odciska się także na turystyce.

  croatia 2Niestety nie wszyscy w jego dobie mogą pozwolić sobie na skorzystanie z oferty zorganizowanego przez biura turystyczne wypoczynku, co wcale nie znaczy że nie mogą pozwolić sobie na wspaniałe wakacje w Chorwacji. Wystarczy odpowiednie podejście do tematu samodzielnej organizacji.

  Ostatnio niezwykle modnym sposobem na spędzanie urlopu stało się wypoczywanie nad Adriatykiem w Chorwacji. Zastanówmy się więc jak wyglądają miejscowe ceny i czy uda nam się samodzielnie zorganizować tani wypoczynek.

  Tani Nocleg

  Pierwszą sprawą jakiej należy się przyjrzeć, jest rzecz jasna nocleg. Tutaj cena waha się w granicach 10 – 50 euro za dobę. Oczywiście górna granica to także wyższy standard.

  Jeśli chcemy zaoszczędzić jeszcze bardziej na naszym wypadzie możemy pomyśleć o campingu. Wówczas koszty spadają znacznie, tym bardziej, jeżeli mamy w rodzinie więcej niż 3 osoby.

    Tanie Wyżywienie

  Jeśli będziemy własnoręcznie przyrządzać potrawy, możemy znacznie ciąć koszty urlopowania.

  Koszty podstawowych składników w dużym przybliżeniu będą rozkładać się następująco:

  Za dziesięć jajek, zapłacimy mniej więcej 16 kun. Chcąc dokupić kilogram pomidorów, z portfela musimy wyciągnąć jeszcze 23 kuny. Kilogram mięsa wyniesie około 100 kun, a mleko 6 kun za litr i kawa 100g – 25 kun. Jeśli do tego część składników zabierzemy z Polski możemy przygotowywać smakowite dania w bardzo atrakcyjnych cenach.

  W przypadku cen restauracyjnych przykładowo za średnią pizzę trzeba zapłacić mniej więcej 35 kun, ale za na coś bardziej wyszukanego, trzeba zapłacić nawet kilkaset kun za potrawę, dlatego jeśli ktoś chce redukować koszty, zdecydowanie taniej wychodzi żywić się na własną rękę.

  Bardzo tanie oferty wypoczynku – uważajmy na nie

  Z pewnością uważać należy na pozornie bardzo atrakcyjne oferty. MSZ ostrzega przed pochopnym korzystaniem z (bardzo tanich) ofert pośredników, ponieważ w takich przypadkach zdarzają się oszustwa, a także przed korzystaniem z ofert turystycznych zamieszczanych na stronach internetowych przez właścicieli apartamentów. Wówczas operacja taka jak wycofanie wpłaconej zaliczki w przypadku zmiany okresu pobytu czy w związku z nieodpowiednim standardem miejsca zakwaterowania może okazać się niemożliwa.

  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *