background img
banner

  Turystyka Częstochowy

  12 lat temu przez

  Skończył się wakacje i również dla turystyki jest to okres martwy,mało jest zwolenników wczasów i urlopów na jesień czy zimą. Dla właścicieli obiektów turystycznych to czas odpoczynku i przygotowań do nowego sezonu. Jednak nie we wszystkich regionach Polski turystyka jest sezonowa, jest wiele miejsc, które turyści odwiedzają o każdej porze roku. Przykładem może być miasto Częstochowa.

  Częstochowa to miasto skrywające wiele ciekawych miejsc, zabytków i atrakcji turystycznych, cieszące się bogatą historią. To tu znajduje się słynny klasztor i bazylika na Jasnej Górze, która przez cały rok przyciąga rzeszę wiernych i turystów. Dlatego też nie tylko komunikacja musi działać sprawnie przez cały rok ale i baza noclegowa. Przyjeżdżający tu pielgrzymi i turyści mogą wynająć pokój w luksusowym hotelu lub wybrać troszkę tańsze noclegi. Częstochowa ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, a oferta jest bardzo urozmaicona i przygotowana dla mniej lub bardziej zamożnych turystów.  Prócz nocnego wypoczynku wiele obiektów posiada dodatkowo ofertę sportowo – rekreacyjną czy biznesową. Tutejsze hotele cieszą się dużą popularnością także jeżeli chodzi o organizację spotkań biznesowych takich jak konferencje czy innych przyjęć okolicznościowych.

  Jeżeli mowa o dobrze przygotowanej bazie turystycznej Częstochowy to nie można nie wspomnieć o dobrze zorganizowanym transporcie publicznym. Turyści czy odwiedzający miasto maja tu do wyboru tramwaje, autobusy miejskie oraz podmiejskie. Również niewielka odległość lotniska od centrum Częstochowy jest jej atutem.

  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *