background img
banner

  Subiektywny top 7 najpiękniejszych miejsc w Chorwacji

  7 lat temu przez
  Chorwacja

  Chorwacja to malowniczy kraj położony wzdłuż morza Śródziemnego, który ma miliony miłośników w całej Europie. Pomimo tego, iż jest to państwo stosunkowo niewielkie, posiada wiele przepięknych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Oto subiektywna lista 5 najatrakcyjniejszych, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności będąc na wakacjach w Chorwacji.

  • Jeziora Plitwickie

  Jeziora Plitwickie to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych świata. To niezwykle magiczne miejsce, w którym znajduje się szesnaście jezior krasowych połączonych 90 wodospadami. Jeziora posiadają przepiękny turkusowy kolor, a brzegi porośnięte mieszanymi lasami dodają temu miejscu malowniczości.

  • Dubrownik

  Dubrownik to sztandarowe miasto Chorwacji, często nazywane „Perłą Adriatyku”. Wśród niezliczonych zabytków, znajduje się tu m.in. zabytkowe stare miast, pełne historycznych świątyń i kamienic, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Charakterystycznym elementem tego miasta są także potężne mury obronne, dzięki którym miasta nigdy nie zdobyto.

  • Split

  Split jest drugim pod względem wielkości miastem w Chorwacji. Charakterystycznym zabytkiem dla tego miejsca są pozostałości po gigantycznym pałacu cesarza Dioklecjama. Jest on na tyle duży, iż ocenie zajmuje obszar całej starówki. Split niezwykłym czyni również to, iż dawne korytarze i komnaty tej rezydencji to obecnie uliczki i placyki starówki.

  • Rovinj

  Maleńkie miasteczko Rovinj, uznawane za Rubin Chorwacji, to miejsce często porównywane do francuskiego Saint-Tropez. Z racji, przepięknych dachówek i charakterystycznego kształtu starówki nazywa się je najbardziej malowniczym miastem półwyspu Istria.

  • Porec

  Porec to miasteczko położone na zachodnim wybrzeżu Istrii. To, co je wyróżnia to przede wszystkim: błękitno-zielone morze, skaliste zatoczki oraz klimatyczne, niewielkie wysepki. Ponadto można tu zobaczyć bazylikę Eufrazjana – zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  • Hvar

  Chorwacja posiada setki przepięknych wysp. Jedną z najcudowniejszych jest Hvar, która bywa nazywa Królową Chorwackich Wysp. Ponadto powszechnie uważa się, iż jest to jedna z 10 najpiękniejszych wysp na świecie.

  • Krk

  Wśród wysp Zatoki Kareńskiej, największą z nich jest Krk. Latem wypoczywają tu liczne tłumy urlopowiczów. Charakterystycznymi cechami wyspy są: łagodny i wilgotny klimat, przepiękne góry, malownicze lasy oraz liczne winnice. Miejsce to wyróżnia się również bardzo bogatą i różnorodną ofertą turystyczną.

  Artykuł powstał przy współpracy z agencją turystyczną http://www.hrvaska.net/pl/

  Przypisane tagi:
  · · · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Comments to Subiektywny top 7 najpiękniejszych miejsc w Chorwacji

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *