background img
banner

  Zimowy wypoczynek

  11 lat temu przez

  Nadeszła jesień, więc warto zacząć planować zimowe, białe szaleństwo. Niektórym może wydawać się, że to zdecydowanie za wcześnie, jednakże lepiej planować wcześniej niż później przepłacać.  Każdego roku wraz z przyjściem zimy wszystkie stoki i hotele wokół  nich zapełnione są turystami. Dodatkowo ceny w okresie zimowym podnoszą się dwukrotnie, dlatego też lepiej zaplanować rodzinny wyjazd jeszcze przed zimową nagonką.
  shutterstock_45005404

  Zima najczęściej kojarzy nam się z grubą kurtką, sankami, zapachem goździków i ciepłym łóżkiem.  Jednakże są również tacy, dla których zima to okres jazdy na nartach i snowboardzie. A więc jak zaplanować ten czas by móc cieszyć się urlopem?

   

   

  Krok po kroku
  Nie można stwierdzić, który stok i trasa jest najlepsza, ponieważ każdy posiada inny stopień zaawansowania jazdy zarówno na snowboardzie jak i nartach. Z roku na rok przybywa ich coraz więcej, również w Polsce. Na sam początek warto wybrać się na stok płaski, który posiada małe nachylenie. Tutaj, najbardziej polecane są ośrodki i hotele w Krynicy Zdroju, Czarnej Górze oraz Jaworzynie Krynickiej. Dość sporą popularnością cieszy się również Świeradów Zdrój, ze względu na dwie trasy, które mają różne stopnie trudności. Centralnym ośrodkiem białego szaleństwa nazywany jest stok w Białce Tatrzańskiej.

   
  Noclegi w górach
  Ze względu na duże zainteresowanie uprawianiem sportów zimowych, coraz więcej stacji narciarskich zaczyna inwestować w hoteliki oraz pensjonaty, które przyciągają turystów atrakcyjnymi ofertami. Szczególnie polecanymi miejscami jest Krynica, Białka Tatrzańska oraz Wierchomla. Bardzo ważne jest również wyżywienie, dlatego też większość stacji inwestuje w karczmy i restauracje. Więcej na temat hoteli w górach znajdziecie na: http://www.hoteleispa.pl/

   
  Jazda w dół
  Nikt od razu nie potrafił uprawiać sportów zimowych, dlatego też należy mieć na uwadze, że żadne początki nie są łatwe. Warto pamiętać o jednej podstawowej zasadzie, która mówi, żeby się nie poddawać, ponieważ trud zawsze zostaje wynagrodzony. Uprawianie sportów zimowych to sposób zarówno na aktywne spędzanie czasu, jak i zwiedzania pięknych zakątków kraju.

  Przypisane tagi:
  · ·
  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *