background img
banner

  Tablice informacyjne wykonane metodą rzemiosła artystycznego

  12 lat temu przez

  Tablice informacyjne to jedna z prostszych i dość często stosowanych metod reklamy, która pozwala za pomocą krótkich haseł przedstawić profil firmy i charakter jej usług. Tablice wykorzystywane są w różnej postaci, w zależności od funkcji, jaką mają pełnić.

  Wbrew pozorom tablice informacyjne to nie tylko zwykły transparent, często kolorowy, mocno rzucający się w oczy. To przede wszystkim efektowna forma przekazu, która nie tylko ma poinformować odbiorcę o istnieniu konkretnej formy, ale w skrócie i w sposób interesujący przedstawić jej charakter, zachęcając jednocześnie do skorzystania z jej usług. Dlatego sposób przygotowania jest bardzo istotny, ponieważ powinien odzwierciedlać jakość firmy, a także dbać o jej wizerunek, nieustannie wzmacniając renomę. Tablice informacyjne zamawiane przez przedsiębiorców charakteryzują się estetyką, którą stanowi umiejętne połączenie tekstu z formą graficzną, aby wyróżniała się efektowną formą.

  Bardzo popularne stają się tablice firmowe wykonane metodą rzemiosła artystycznego. Podstawowym materiałem jest tutaj metal poddawany różnorodnej obróbce, ale często stosuje się również metody mieszane, które pozwalają łączyć różne surowce, jak metal, szkło, kamień lub drewno. Metal to nie tylko bardzo efektowny materiał, ale też trwały i pozwalający się dowolnie kształtować. Tablice firmowe wykonywane są zwykle z mosiądzu bądź brązu, który jest polerowany, satynowany lub malowany. Nadruk na powierzchni może być grawerowany, dowolną czcionką, z wykorzystaniem różnych kolorów – za pomocą metody UV lub solwentowania, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych.

  Wśród różnego rodzaju tablic pracownie rzemiosła artystycznego przygotowują również estetyczne tablice pamiątkowe i tablice unijne.

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Przemysł

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *