background img
banner

  Jak otworzyć własny minibrowar?

  7 lat temu przez

  Założenie minibrowaru to wspaniały pomysł na biznes. W swojej ofercie takie minibrowary posiadają piwa oparte o autorskie receptury. Można w nich zakupić piwa jęczmienne, pszeniczne ciemne, wędzone, bocka czy pszeniczne jasne. Piwa rzemieślnicze to ostatnimi czasy największy trend jaki opanował Polskę i totalnie zaczarował Polaków.

  Przedsiębiorcy nie boją się inwestować w browarnictwo, gdyż zdają sobie sprawę że zawsze będzie na to popyt. Konsumenci coraz częściej zaczynają zakochiwać się w smaku i pasji, które towarzyszą procesowi warzenia złotego trunku.

  Mini browar cena

  Polska to raj dla piwowarskich inwestorów. W Polsce jest już ponad 40 browarów restauracyjnych, a zdaniem przedstawicieli branży jest miejsce na kolejne. W ciągu kilkunastu lat ich liczba może już przekroczyć złotą 200. Koszt założenia mini browaru to około kilka tysięcy złotych. Jest to jednak nadzwyczaj niewielka kwota dla zagranicznych przedsiębiorstw, w związku z czym na naszym rynku możemy znaleźć produktów właśnie produkcji zagranicznej.

  Browar restauracyjny może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Tego typu browary są stwarzane zarówno przez zagorzałych pasjonatów piwa, jak i przez osoby chcące z sukcesem zainwestował kapitał. Marże w typowych browarach restauracyjnych wynoszą nawet kilkadziesiąt procent. Każdy biznes będzie dobrze prosperował pod warunkiem dobrze ułożonego biznesplanu.

  Własny browar koszt

  Koszt wyprodukowania własnego piwa to jedyne kilkadziesiąt groszy. Koszt piwa na sklepowych półkach jest dziesięciokrotnie wyższy ze względu na różnego rodzaju marże, podatki czy koszty transportu. Natomiast koszt stworzenia własnego browaru to już kilkanaście tysięcy złotych.

  Dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą powinno następować za pośrednictwem rachunku bankowego przedsiębiorcy, a wszelkie sprawy finansowe powinny być dokładnie uporządkowane. Lokalny minibrowar powinien mieć utworzone indywidualne konto bankowe i firmowe. Osoba, która zakłada własny browar powinna wnieść o ubezpieczenie do ZUS.

  Przypisane tagi:
  · ·
  Kategoria artykułu:
  Przemysł

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *