background img
banner

  Szkodliwe substancje chemiczne w tradycyjnych kosmetykach

  12 lat temu przez

  Spośród wszystkich 10 500 chemicznych składników kosmetycznych używanych przy produkcji tradycyjnych kosmetyków tylko 13% jest testowanych pod kątem ich bezpieczeństwa. Syntetyczne związki chemiczne są często „ukryte” przez kilka organicznych lub naturalnych składników.

  A oto kilka składników chemicznych, które mają zdecydowanie zły wpływ na nasze zdrowie:

  Alfa-hydroksykwasy – oznaczone jako: trzy kwasy owocowe, kwas mlekowy, ekstrakt z trzciny cukrowej lub kwasu glikolowego. Uszkodzenia: Te składniki kosmetyków działają jak peeling chemiczny. Zaledwie kilka aplikacji może zmniejszyć ochronę o 30% i zwiększa ryzyko uszkodzenia przez promieniowanie ultrafioletowe (UV).

  Oksyetylenowane alkilofenole – używany w: szampony, farby do włosów i żele do golenia. Oznaczone jako: nonylofenol lub oktylofenol. Uszkodzenia: Badania wskazują, że oksyetylenowane alkilofenole zakłócają funkcjonowanie hormonów i są bardzo toksyczne dla ryb. Mogą być rakotwórcze i powodować uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego. Mogą również powodować astmę, egzemę i skóra podrażnienia. Odkładają się w tkance tłuszczowej szybciej niż mogą być podzielone.

  Formaldehyd – używany w: dezodoranty, szampony, pranie ręczne i lakier do paznokci. Oznaczone jako: formalina, aldehyd formalne i metylu. Uszkodzenia: Ten składnik kosmetycznymoże powodować raka płuc u szczurów. Może powodować u ludzi astmę i bóle głowy. Drażni oczy, górne drogi oddechowe i błony śluzowe.

  Parabeny – używany w: dezodoranty, makijaż, kremy nawilżające i pasty do zębów. Oznaczone jako: Alkil parahydroxy benzoesany – butylo / metylo / octan / propylisobutyl paraben. Uszkodzenia: Parabeny mogą przenikać przez skórę. Są one związane z rakiem piersi i jąder i zmniejszenie liczby plemników. Wciąż nie wiadomo, co się dzieje po wielokrotnym użytkowaniu.

  Oto kilka powodów, dla których warto wybrać kosmetyki naturalne:

  – kosmetyki ekologiczne pozwalają skórze oddychać, ponieważ nie zawierają olejów lub wypełniaczy, które są odpowiedzialne za zatykanie skóry. Jest to także główny powód, dlaczego praktycznie nie ma ryzyka alergii.

  – organiczne kosmetyki mają właściwości przeciwzapalne, które pomagają utrzymać skórze spokój.

  – organiczne kosmetyki nie zawierają ostrych barwników, nie ma możliwości bezpośredniego spożycia.

  – kosmetyki naturalne na bazie składników organicznych nie zawierają talku. Talk zwykle wysusza i sprawia, że ​​skóra matowieje.

  – organiczne produkty kosmetyczne do makijażu, jak np. tusz do rzęs zawiera składniki takie jak olej jojoba i masło Shea, które odżywiają rzęsy. Niektóre nawet zawierają wosk pszczeli, który wzmacnia rzęsy.

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *