background img
banner

  Dieta oczyszczająca

  8 lat temu przez

  Każdy organizm potrzebuje raz na jakiś czas oczyszczenia z toksyn i pozostałości po pokarmach bogatych w tłuszcze czy też białko. W jakich momentach taka dieta może być stosowana oraz w jakie składniki powinna być bogata – o tym w artykule.

  Słuchaj swojego organizmu

  ból głowy, choroba, kobietaPotrzebę oczyszczenia organizmu z toksyn zazwyczaj sygnalizuje nam sam organizm. Istnieje kilka symptomów, które dają nam do zrozumienia, że ilość nagromadzonych toksyn i resztki pokarmów trudnych do strawienia jest na tyle duża, że wpływa na nasze funkcjonowanie. Symptomy, na które koniecznie należy zwrócić uwagę to przede wszystkim bóle głowy, apatia, senność oraz problemy z zasypianiem.

  Efekty a skuteczność diety oczyszczającej

  Decydując się na zastosowanie diety oczyszczającej, nie można liczyć na to, że efekty pojawia się już po kilku dniach. Spożywanie pokarmów o właściwościach oczyszczających mogą nie dawać natychmiastowych efektów, co nie zmienia faktu, że są skuteczne i mają pozytywny wpływ na nasz organizm i ciało. Zdecydowanie diety oparte na zbilansowanych posiłkach są znacznie bardziej bezpieczniejsze dla organizmu oraz mniej stresujące od pozostałych metod oczyszczania z toksyn.

  Bogata w dobroczynne składniki, czyli jakie?

  kasza, ziarna, słoikiDieta, korzystnie wpływająca na nasz organizm musi być bogata w składniki odżywcze. W przypadku diety oczyszczającej, głównym składnikiem powinna być kasza jaglana http://melvit.pl/products/kasze/#!/kasza-jaglana-4x100g. Zaraz obok kaszy gryczanej (prażonej) kasza jaglana ma właściwości zasadotwórcze. Oznacza to, że powinni ją wprowadzić do swojego jadłospisu osoby, które spożywają w dużych ilościach nabiał, mięso, słodycze czy białą mąkę. Oprócz tego kasza działa odtruwająco na wątrobę oraz pomaga  w usuwaniu pozostałości i resztek gromadzących się w jelitach.

  Zdrowa i zbilansowana dieta

  zdrowie, posiłek, dietaAby dieta przynosiła efekty, należy pamiętać o jej zbilansowaniu. Zaleca się spożywanie kaszy jaglanej co najmniej 3 dni. Posiłki przyrządzone z kaszy jaglanej powinny mieć niewielką ilość przypraw. By dieta była skuteczna warto na czas jej trwania zrezygnować z picia kawy i herbaty. W razie pragnienia dobrze jest pić gorącą wodę lub napar z ziół.

  Pamiętaj! W trakcie diety należy bardzo dokładnie przeżuwać pokarm. Pozwoli to na dodatkowe odkwaszenie organizmu.

   Warto mieć na uwadze fakt, że kasza jaglana ma wiele właściwości odżywczych i wzbogacenie nią potraw działa równie korzystnie dla organizmu. Kasza doskonale nadaje się zarówno w potrawach na słodko (na przykład w wersji z owocami i imbirem) oraz na słono (w zupach, jak barszcz ukraiński). W Internecie znajduje się mnóstwo przepisów z kaszą jaglaną w roli głównej. Warto eksperymentować i znaleźć swoją ulubioną wersję kaszy jaglanej na talerzu.

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *