background img
banner

  Jak radzić sobie z rozstępami po ciąży?

  7 lat temu przez

  Rozstępy to jeden z najbardziej dokuczliwych i mocno niechcianych efektów ciąży. Niektóre badania podają, iż na rozstępy powstałe skutkiem ciąży narzeka nawet 80% kobiet. Rozstępy tworzą się zarówno na brzuchu, udach, pośladkach, jak i nawet na piersiach. Są nieestetyczne, często wywołują u kobiet poczucie skrępowania i wstydu. Czy istnieje jakiś sposób, aby się ich pozbyć?

  Lepiej zapobiegać, niż leczyć

  Jak pokazuje praktyka, sposób taki istnieje. Nawet w internecie można znaleźć liczne przykłady na to, iż pozbycie się rozstępów jest możliwe. Wystarczy jedynie wdrożyć odpowiednią rutynę zanim jeszcze rozstępy się pojawią.

  Zacznijmy od tego, iż – zgodnie ze starym powiedzeniem – lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. W przypadku rozstępów za profilaktykę należy uznać przestrzeganie odpowiedniej diety i trybu życia.

  Najlepszy lek znajdziesz na talerzu

  Jeśli chodzi o dietę, to w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na dużą zawartość w niej białek zwierzęcych i roślinnych, kolagenu, zdrowych tłuszczów, witamin oraz wszelkich możliwych przeciwutleniaczy. Niezwykle ważne jest również zapewnienie sobie odpowiedniego nawodnienia, a więc wody i wszelkiego rodzaju napojów (najlepiej – poza nielicznymi wyjątkami – o niskiej zawartości cukrów).

  Szczególną uwagę zwrócić należy na witaminę C. Ten doskonały, tani i łatwo przyswajalny przeciwutleniacz wpływa również znacząco na nadbudowę włókien kolagenowych w naszej skórze. Długotrwała suplementacja witaminą C sprawia, że nasza skóra staje się silna, elastyczna i znacznie mniej podatna na powstawanie rozstępów.

  Codzienna pielęgnacja skóry

  Z rozstępami można walczyć również po tym, jak już się pojawią. Doskonałym sposobem jest połączenie pielęgnacji skóry za pomocą peelingu z częstym wcieraniem w nią olejków. Ważne jest, aby używane w tym celu olejki były jak najbardziej naturalne, dlatego można stosować nawet zwykłe oleje spożywcze – najlepiej naprzemiennie kilka rodzajów, np. oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej z pestek winogron. Na rynku dostępne są również specjalne mieszanki olejów naturalnych, które przeznaczone są właśnie do walki z rozstępami.

  Artykuł powstał przy współpracy z apteką http://www.pro-apteka.pl

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *