background img
banner

  CAR SHARING – prognozy na przyszłość

  9 lat temu przez

  W ostatnich latach do Polski przywędrował trend z Zachodniej Europy na nowe usługi nazywane car sharing. Coraz więcej kierowców angażuje się w umożliwianie wynajmu swoich samochodów, przyczyniając się tym samym, do tworzenia sieci car sharing’u.

  Popularne rozwiązania z Zachodu dochodzą do kraju dopiero teraz. Niemniej jednak system, na którym opiera działanie car sharing’u, został na tyle udoskonalony, że jego działanie jest bezpieczne i praktyczne.

  Car sharing polega na użyczaniu przez właścicieli samochodów swoich pojazdów. Dzięki wstawianiu ogłoszenia na specjalne portale, przeznaczone do budowania sieci car sharing’u, zainteresowani mogą udostępniać informacje o swoich pojazdach. Dzięki temu, po wcześniejszym ustaleniu z właścicielem, kierowca po zjawieniu się w ustalonym miejscu, podpisaniu umowy najmu, może wypożyczyć pojazd nawet na zaledwie kilka godzin.

  A jak widzą przyszłość car sharing’u eksperci?Grassed question symbol

  „Jest to nowość na polskim rynku, niemniej jednak szybko zyskuje na popularności. Polscy kierowcy nauczyli dzielić się swoimi samochodami poprzez carpooling. Dodatkowo, dzięki usłudze car sharing, wzrasta świadomość ekologiczna i ekonomiczna posiadania samochodu. Według mnie, jak i całego zespołu, twierdzimy, iż car sharing ma duży potencjał i ma szansę uzyskania tak samo dużej popularności, jak i carpooling – twierdzi specjalista mobilrent.

  Dzięki tak pozytywnym prognozom można spodziewać się, że za kilka lat car sharing będzie powszechną usługą. Dziś natomiast warto zastanowić się i wspomóc ideologię car sharing’u poprzez przyłączenie się do sieci. Wspieranie ekologicznych rozwiązań, zwłaszcza w motoryzacji, jest potrzebne nie tylko dla nas, ale także dla naszego środowiska.

  Artykuł powstał na podstawie informacji zamieszczonych na: https://www.mobilrent.pl/.

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *