background img
banner

  Systemy ERP – zaawansowane zarządzanie zasobami dla branży serwisu i wynajmu maszyn i urządzeń

  8 lat temu przez

  Systemy ERP (ang. enterprise resource planning) to pojęcie określające planowanie zasobów przedsiębiorstwa czy też zaawansowane zarządzanie zasobami. To klasa systemów informatycznych składających z licznych modułów, które wspomagają zarządzenie przedsiębiorstwem i mają zastosowanie w różnych obszarach biznesu.

  Istota systemów ERP

  Systemy ERP, zaliczane do grupy zintegrowanych systemów informatycznych, to tzw. systemy modułowe, co oznacza, iż składają się one z niezależnych, ale jednocześnie współgrających ze sobą aplikacji. Ich podstawowym elementem jest, wspólna dla wszystkich modułów, baza danych. Moduły te dotyczą m.in. takich obszarów jak magazynowanie, zarządzanie zapasami, śledzenie realizowanych dostaw, zaopatrzenie, zarządzanie urządzeniami i obiektami, planowanie i sterowanie produkcją czy też finanse i księgowość, marketing i sprzedaż, zarządzanie relacjami z klientami, zarządzanie zasobami ludzkimi i zarządzanie jakością.

  Zasadniczym atutem tego rodzaju systemów jest fakt, iż dają one możliwość ich swobodnego dopasowywania do specyfiki działalności konkretnych przedsiębiorstw. Można więc nie tylko dodawać całkiem odrębne moduły zarządzania, ale również wybierać wyłącznie te, które w danym przypadku będą użyteczne. Dzięki pełnej integracji informatycznej systemu ERP z innymi programami i aplikacjami możliwe jest pełne uproszczenie procedur obowiązujących w firmie, zautomatyzowanie powtarzalnych procesów, skrócenie czasu potrzebnego na pracę, a także efektywniejsze wykorzystanie potencjału pracowników.

  Systemy ERP dla branży serwisu i wynajmu maszyn i urządzeń

  System ERP Infor M3 dedykowany branży serwisu i wynajmu maszyn i urządzeń to produkt niezwykle funkcjonalny i prosty w obsłudze. System ten umożliwia przede wszystkim wykorzystanie danych uzyskanych w terenie w celu poprawy jakości i konstrukcji sprzętu, śledzenie każdego wyprodukowanego wyrobu w całym okresie jego życia, połączenie z klientem końcowymi, a także zwiększa kontrolę nad częściami zamiennymi czy dostawą.

  System ERP dla firm i branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń opiera się na trzech aspektach dostępności, niezawodności i obsługi klienta. To aplikacja biznesowa obejmującą całe przedsiębiorstwo, która wspiera wszystkie obszary zarządzania serwisem urządzeń. Oprogramowanie nie tylko jednak wspiera serwis urządzeń, ale także obsługuje wszystkie kluczowe procesy biznesowe. Więcej na temat zastosowanie systemów ERP w branży serwisu i wynajmu maszyn i urządzeń na http://i-pcc.pl/erp-dla-branz/branza-serwisu-wynajmu-maszyn-urzadzen/

  Przypisane tagi:
  · · · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Informatyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *