background img
banner

  Co jest ważne podczas wynajmu samochodu

  12 lat temu przez

  Minęły już czasy, kiedy posiadanie własnego auta był oznaką luksusu. Obecnie w większości domów stoi przynajmniej jedno, a nie rzadko i więcej. Niezaprzeczalnie własny środek transportu to ogromna wygoda i oszczędność czasu, choć nie zawsze, co jest spowodowane częstymi korkami na drodze. Pojazd w rodzinie wiąże się także z dodatkowymi kosztami. Przed zakupem warto się także zastanowić jak często samochód będzie potrzebny. Jeśli będą to jedynie rzadkie wycieczki to o wiele lepszym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z usług wypożyczalni.

  Dzisiejsza ogłoszenia wynajmu kuszą przede wszystkim cenami, które po przeliczeniu okazują się być lepszym wyjściem niż podróż własnym autem. Nie powinno się jednak korzystać z usług pierwszej lepszej wypożyczalni, lecz dobrze przemyśleć parę ważnych aspektów. Głównym czynnikiem branym pod uwagę będzie oczywiście cena. Koszty rosną przede wszystkim razem z wartością wypożyczanego auta. Nowsze modele to wyższa jednak także pewność, co do ich stanu.

  Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest dopytanie się o ubezpieczenie auta oraz jak respektowane są szkody, jakie powstaną podczas ewentualnej stłuczki nie z naszej winy. Niektórzy usługodawcy w takich sytuacjach kosztami mogą obciążyć klienta. Podczas wizyty w wypożyczalni nie jest także zalecany pośpiech. Zamiast tego powinno się z właścicielem dokładnie obejrzeć pojazd i zwrócić uwagę na wszelkie już występujące uszkodzenia.

  Przydatną może się także okazać informacja odnośnie kosztów ewentualnej dopłaty w przypadku, kiedy wyjazd się nieoczekiwanie przedłuży i czas wypożyczenia zostanie przekroczony. Nie zawsze, bowiem firma pobiera dodatkowe opłaty. Ostatnią rzeczą, jednakże równie ważna, jeśli nie najważniejsza jest dokładne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem. Wypożyczalnie samochodów przede wszystkim chcą zarobić i należy je traktować poważnie w każdym calu. Odpowiednio dobra oferta z pewnością usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających klientów.

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *