background img
banner

  Chorwacja – historia, kultura i masa atrakcji

  11 lat temu przez

  Chorwacja z roku na rok odwiedzana przez tysiące turystów swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niezwykle atrakcyjnemu położeniu. Jedyne w swoim rodzaju Morze Adriatyckie zapewnia wspaniałą zabawę, miejsce wypoczynku, a w połączeniu z górskimi terenami cudowne widoki. W sukcesie tego kraju dużą rolę odgrywa także ciekawa kultura, która bogata w niezwykle interesujące wydarzenia przyciąga fanów historycznych zabytków.

  shellJednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym regionie jest Dubrownik w Chorwacji, o którego ogromnej wartości świadczy wpisanie jego starej części na listę UNESCO. Liczne muzea, kościoły czy pałace stanowią wyjątkowy kąsek dla miłośników zabytkowych budowli, ale odbywające się tu imprezy kulturalne sprawią, że nikt nie powinien się tu nudzić. Przeznaczone do dyspozycji gości apartamenty w Chorwacji należą do wyjątkowo komfortowych, które co więcej znajdują się w wyjątkowo ładnej okolicy za sprawą morza i stoków gór.

  Wiadomością wartą wspomnienia jest bardzo długi sezon wakacyjny trwający od kwietnia aż do października. Niezależnie od miesiąca tutejsze rejony są przepełnione przez turystów, których goszczą skąpane w słońcu plaże i krystalicznie czyste wody Adriatyku. Kolejnym regionem wyjątkowo cieszącym się zainteresowaniem przyjezdnych jest Dalmacja. Ogromny teren przez nią zajmowany bogaty jest w różnego rodzaju historyczne budynki czy miejsca stanowiące wspaniałą propozycje dla historyków.

  Jak więc widać Chorwacja to przede wszystkim kraj o bogatej historii z wieloma lokalizacjami pamiętającymi odległe i burzliwe lata. Mimo to znaczna większość z nich zachowała się bardzo dobrym stanie i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Takie budowle jak pałac cesarski czy mauzolea praktycznie codziennie są oblegane przez setki wycieczkowicza z całego świata, w tym coraz częściej także z Polski. Jeśli więc komuś brak pomysłu na wakacje, z pewnością będzie to jeden z lepszych możliwych wyborów.

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *