background img
banner

  Styl klasyczny w domu i mieszkaniu – czy możemy sobie na niego pozwolić?

  13 lat temu przez

  Klasycyzm to styl w sztuce jaki panował w I połowie XIX wieku, nawiązujący do sztuki antycznej. Niektórzy twierdzą że jest nieco nudny, może jednak stanowić doskonałą opcję dla powściągliwych i niezdecydowanych, bo zapewnia neutralność i poczucie subtelnej elegancji. Nasuwa się pytanie czy przeciętnego człowieka stać na urządzenie wnętrz w takim stylu?
  Klasyczne dzrzwi drewnianewnętrze charakteryzuje swoista paleta barw, harmonia rozmieszczenia elementów wyposażenia. Ściany w klasycznym stylu zazwyczaj posiadają jasne kolory – od pasteli, beżu, po odcienie jasnej stonowanej zieleni, szarości i bieli.W stylu klasycystycznym nie możemy raczej pozwolić na zastosowanie elementów wykończeniowych z tworzyw sztucznych. Najlepiej jeśli wybierzemy drewniane elementy, impregnowane ciemnymi środkami – wtedy uzyskane połączenie jasnych ścian z ciemnym drewnem stylowych schodów drewnianych, podłóg, okiennic drewnianych czy mebli może stanowić podstawę stylistyki wnętrza. Wodze fantazji w przypadku stylu klasycznego można puszczać przy wyborze  bardzo barwnych tkanin na poduszki, dywany i tego typu dodatki.
  Najłatwiej jeśli mamy do dyspozycji istniejący już budynek zaprojektowany i wykończony w stylu klasycznym. Tańszym kosztem możemy odnowić całość wzorując się na zastosowanych rozwiązaniach. Renowacja okien drewnianych oraz innych elementów z drewna to sposób na ograniczenie kosztów wykończeniowych. Jeśli drewno nadaje się jeszcze do użytku renowacja to doskonały sposób na zachowanie kunsztownych i eleganckich klasycznych wzorów.
  Podsumowując klasyczny, subtelny styl jest dostępny nie tylko dla dysponujących znacznymi środkami finansowymi. Klasyczny styl to gra odpowiednio dobranych barw i swoistych wzorów, które przy odrobinie fantazji i wysiłku możemy uzyskać przy niewielkich nakładach pieniężnych.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Comments to Styl klasyczny w domu i mieszkaniu – czy możemy sobie na niego pozwolić?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *