background img
banner

  Aranżacja okien – właściwy wybór dekoracji

  10 lat temu przez

  Aby nasze wnętrze posiadało indywidualny charakter, a jednocześnie było ciepłe i przytulne należy właściwie zaaranżować przestrzeń wokół okna. Jest to niesamowicie ważne podczas całego procesu  aranżacji mieszkania.
  mobiliario-1-927875-mDzisiejszy rynek obfituje w różnorodne rolety, firany oraz zasłony, które dostępne są w wielu kolorach oraz wzorach. Podejmując decyzję o kupnie któregoś z tych elementów należy wziąć pod uwagę również akcesoria dekoracyjne, które są uzupełnieniem całej aranżacji.

  Zasłony
  Jeżeli zdecydujemy się na kupno zasłon, musimy zastanowić się, jakie funkcje mają one spełniać w naszym mieszkaniu, gdyż od tego zależy wybór długości, materiału i koloru. Jeśli chcemy by dopływ światła do pomieszczenia był ograniczony powinniśmy zdecydować się na zasłony z grubszego materiału, takie jak np. żakard czy aksamit. Natomiast jeśli chcemy dodać wnętrzu więcej elegancji powinniśmy zdecydować się na satynę, która świetnie odbija światło. Ważne jest również by pamiętać o właściwej długości zasłon. Te sięgające do parapetu będą zaburzać całe proporcje pomieszczenia, natomiast zasłony sięgające do samej ziemi będą niesamowicie efektowne.

  Firanki
  W przeciwieństwie do zasłon, firany przepuszczają duże ilości światła, co jest wskazane w pomieszczeniach, które znajdują się od północnej strony. W sklepach internetowych (zobacz: http://www.oknoart.pl/) jak i stacjonarnych możemy kupić już gotowe produkty, które różnią się od siebie kolorami oraz wzorami. Dobrą alternatywą dla gotowych artykułów jest kupno samego materiału, a następne samodzielnie dopasować ją do okna. Odpowiednio dobrane firanki, potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie. A jeżeli pokój jest niski, wskazane jest by wybierać do nich firanki w pionowe pasy – efekt jest zaskakujący.

  Odpowiedni wybór
  A więc w co najlepiej ubrać okno? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.  Na pewno warto poświęcić nieco więcej czasu na dobranie odpowiedniego materiału oraz wzoru, który będzie pasował do pomieszczenia. Bo to co sprawdzi się w kuchni, może już nie zdać egzaminu w sypialni, czy salonie. Jednakże najważniejsze jest to by wybrać taką opcję, która spełni swoją funkcje i będzie sprawdzać się każdego dnia.

  Przypisane tagi:
  · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *