background img
banner

  Struktura pracy dyplomowej

  10 lat temu przez

  Ostateczne i szczegółowe wymogi dotyczące pracy dyplomowej są określane przez uczelnie, ale ogólnie przyjęty wzór jest jeden.

  Strona tytułowa

  Strona tytułowa pracy dyplomowej powinna, jak sama nazwa wskazuje, powinna zawierać tytuł, nazwę uczelni, imię oraz nazwisko autora pracy, miejsce i roku powstania, a także nazwisko osoby pod której kierunkiem była ona pisana.

  Struktura

  Każdy dobry tekst ma swoją własną i przemyślaną strukturę, jednak zawsze obowiązują pewne ogólne zasady, których trzeba przestrzegać. Tak jest również w przypadku pracy dyplomowej. Czego nie powinno w niej zabraknąć?

  1. Wstęp (bardzo często pisany jest na samym końcu pracy), określa temat, zawiera cele oraz zakres pisania pracy dyplomowej._Files_Thumbs_149675
  2. Opis użytych metod badawczych oraz użytych materiałów,
  3. Rozdział teoretyczny, czyli przedstawienie aktualnego stanu wiedzy na temat opisywanego zjawiska,
  4. Opis wyników oraz ich analiza,
  5. Rozważenie wyników badań,
  6. Wnioski,
  7. Zakończenie.

  Niektóre z uczelni wyższych wymagają także streszczenia pracy w języku ojczystym oraz w języku angielskim.

  Pamiętajmy, iż dobra struktura pracy zawsze jest logiczna, a kolejne części powinny z siebie wynikać. Dobrze napisana praca poprowadzi czytelnika od początku do końca, według określonego toku myślenia.

  Bibliografia

  Bibliografia pracy dyplomowej musi zawierać ponumerowany spis wszelkich źródeł, z jakich korzystaliśmy w trakcie pisania. Wszystkie cytowania, które nie zostaną wyszczególnione w bibliografii mogą zostać uznane za plagiat. Powinniśmy umieścić w niej również książki, które zostały przez nas uznane za istotne i w jakikolwiek sposób wpłynęły na kształt napisanej pracy. Dodatkowo ważne jest, aby wszystkie książki podane w spisie bibliograficznym były przez nas przeczytane

  Artykuł powstał we współpracy z: http://pisanie.co/zachodniopomorskie/koszalin/

  Kategoria artykułu:
  Nauka

  Comments to Struktura pracy dyplomowej

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *