background img
banner

  Prestiż uczelni zobowiązuje – unikalne tematy prac licencjackich

  9 lat temu przez

  Wielu studentów decyduje się na podjęcie nauki na danej uczelni tylko ze względu na prestiż placówki. Jest to zrozumiałe, ponieważ każdy, kto kończy studia chciałby na dyplomie posiadać pieczątkę z jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Niemniej jednak wielu studentów zapomina, że prestiż uczelni po części zobowiązuje do napisania wysokojakościowej pracy dyplomowe. Jak szukać inspiracji w znalezieniu unikalnego tytułu pracy licencjackiej – podpowiadamy w artykule.

  Idealny temat dla mniestud13

  Student, który pisze swoją pierwszą w życiu pracę naukową, jaką jest licencjat, często ma mentlik w głowie i nie wie, na co należy zwracać uwagę. Najważniejszym krokiem, jaki należy postawić na początku jest wybranie dobrego tematu pracy dyplomowej. Ten zaś jest kluczem do właściwego napisania pracy licencjackiej.

  Wybierając temat idealny dla siebie należy patrzeć przede wszystkim na swoje zainteresowania i wybierać zagadnienia, w których czujemy się pewnie. Jeśli temat p[racy będzie wybrany w zgodzie z naszymi przekonaniami łatwiejsze będzie również jego pisanie.

  Nie stawiaj sobie zbyt wysoko poprzeczki

  Studiując na prestiżowych uczelniach wyższych warto stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Niemniej jednak należy pamiętać o zdrowym rozsądku i o pewnych granicach. Decydując się na napisanie pracy na temat, który sprawiłby kłopoty profesorom tylko sobie szkodzimy. Przecież pisząc pracę licencjacką nie musimy udowadniać teorii strun Hawkinga.  Praca licencjacka ma charakter poglądowy i jej zakres tematyczny może, ale nie musi, wykraczać poza tryb dotychczasowych studiów. Niemniej jednak należy pamiętać, że praca musi spełniać warunki typowe dla pracy naukowej, np. należy ją napisać w języku naukowym.

  Gdzie szukać inspiracji

  Często jest tak, że pierwszy krok jest najtrudniejszy. Podobnie jest w pisaniu pracy licencjackiej. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego tematu pracy. Inspirację możemy znaleźć w swoich zainteresowaniach. Jeśli uważamy, że nas z temat jest mało unikalny można zapytać o pomoc na forum internetowym serwisu http://www.iprace.pl/oferta/prace-licencjackie/. Dobrym sposobem na szukanie idealnego tematu pracy jest również przeglądanie literatury przedmiotu w zakresie tematycznym pracy.

  Wielu studentów zapomina o tym, że promotor to nie tylko osoba, która koordynuje pisanie pracy. Jako seminarzysta masz prawo poprosić o pomoc swojego promotora. Jeśli masz problem z wyborem pracy, czy też nie wiesz jak stworzyć plan pracy – zapytaj swojego profesora – ma obowiązek udzielić pomocy.

   

   

  Kategoria artykułu:
  Nauka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *