background img
banner

    Sok z brzozy – lekiem na wiele chorób

    12 lat temu przez

    Brzoza występuje w całej Ameryce Północnej i Europie, i dodatkowo w wybranych rejonach Azji. Rośnie w kompleksach leśnych, przy autostradach i na łąkach. Występuje także pod nazwami: brzoza biała, brzezina. Naturalny nektar z brzozy wykorzystywano od tysięcy lat przy kuracjach odpornościowych. Opisano, iż jego stosowanie wpływa wzmacniająco na organizm. Przepisuje się go zwykle ludziom w starszym wieku, a także tym, które przeszły ciężkie choroby.

    Z brzozy można wytwarzać szereg medykamentów:

    SOK Z BRZOZY. Do przygotowania syropu wykorzystujemy głównie świeże listki (ok. sto gram. Używamy w tym celu sokowirówki. Taki sok możemy zakonserwować dodając odpowiednią ilość spirytusu 70-procentowego. Syrop z brzozy należy spożywać na kilkadziesiąt minut przed kolacją. Spożywamy dwa razy dziennie, po około 40 kropli na kieliszek przegotowanej wody.

    ODWAR Z LIŚCI. Wytwarzamy go w następujący sposób: W należytym naczyniu umieszczamy 1 łyżeczkę suszonych liści i zalewamy ją 300 ml wody. Następnie płyn gotujemy przez ok. trzy minuty i przecedzamy. Wypijamy pomiędzy posiłkami w trzech porcjach. Używamy w zapaleniach układu moczowego, kamicy moczowej, stłuczeniach oraz egzemach.

    NAPAR Z LIŚCI. Do jego przyrządzenia używamy 1 porcję suszonych listków, którą wkładamy do zbiorniczka i zalewamy 250 ml wrzątku. Następnie trzymamy całość pod przykryciem przez około 7 minut. Napar wypijamy trzy razy dziennie.

    NAPAR Z PĄCZKÓW. Wytwarzamy go z 1 łyżki ususzonych pączków, którą wrzucamy do naczynia i zalewamy 250 ml wrzątku. Wywar postawić na około 10 minut. Po przelaniu przez sito wypijamy w 2 porcjach.

    SOK Z PĄCZKÓW. Tego typu sok dobrze jest wykorzystywać w kuracji uodporniającej przez około 2 tyg.. Wypijamy po 1 szklance codziennie. Syrop ten dobrze jest utrwalić wódką. Wtedy możemy wypijać go niezależnie od pory roku.

    ODWAR Z CZYRU. Receptura na odwar: do 1 porcji sproszkowanego i ususzonego czyru dolewamy 250ml wody, a następnie odwar gotujemy przez około 5 minut. Wykorzystujemy w ciężkich schorzeniach. Po przecedzeniu spożywamy w trzech porcjach, dwa razy dziennie.

    Warto wiedzieć, że liście tego drzewa wchodzą w skład preparatu produkowanego przez firmy zielarskie o nazwie: PYROSAN.

    Przypisane tagi:
    · ·
    Kategoria artykułu:
    Zdrowie i uroda

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *