background img
banner

  Samochody VW najbardziej awaryjnymi autami?

  11 lat temu przez

  Volkswagen Group, w skład której wliczają się takie marki jak Audi, Seat czy Lamborghini to drugi pod względem wielkości producent samochodowy na świecie. Od kilkunastu lat przede wszystkim samochody importowane zza Odry cieszą się ogromnym zaufaniem wśród polskich kierowców. Czym różni się Volkswagen na tle pozostałych producentów samochodowych?

  Początek działalności Volkswagena datuje się na 17. stycznia 1934 roku. Niespełna 80 lat temu Ferdinand Porsche przedstawił niemieckiemu rządowi projekt legendarnego Garbusa. Stanowiło to odpowiedź wobec wymogów ówczesnego przywódcy – Adolfa Hitlera, który oczekiwał rozpoczęcia produkcji taniego, pojemnego oraz rodzinnego samochodu. Niemiecki przywódca miał na celu odciążyć kolej, która z roku na rok stawała się coraz słabiej wydajna. Po zaprezentowaniu paru prototypów w 1938 roku zatwierdzono plany Garbusa, a 3 lata później uruchomiono jego sprzedaż. Razem stworzono przeszło 600 sztuk Volkswagena Garbusa.

  W czym tkwił fenomen Garbusa? Składał się on z wielu czynników. Jednym z głównych była wyjątkowa jak na ówczesne standardy wytrzymałość samochodu. Wszak do dnia dzisiejszego podzespoły zdecydowanej większości modeli VW jak np. części VW Golf V cieszą się opinia jednych z najmniej awaryjnych części samochodowych na tle konkurencji. W ówczesnych czasach auta Volkswagena łączone były głównie z solidnym wykonaniem. Nabywając Volkswagena typu 1 przyszli właściciele byli przekonani, że zakupili solidny, dokładnie wykonany samochód, który będzie się poprawnie sprawował na przestrzeni wielu lat.

  Niewielka cena VW Garbusa oraz systematyczne wprowadzanie na rynek samochodowy kolejnych aut sprawiły, że Volkswagen w krótkim odstępie czasu dołączył do czołówki producentów samochodów. W 1973 roku miała miejsce premiera równie kultowego modelu jakim bez wątpliwości stał się VW Passat. Po upływie niespełna roku pojawiło się równie przełomowe auto którym jest Volkswagen Golf, a dwa lata później miał miejsce debiut modelu Polo. Kolejno wypuszczane auta VW również były hitami sprzedaży. Razem z nowymi modelami Volkswagena otwierano również specjalistyczne auto warsztaty z częściami. Początki działalności wiązały się z negatywnymi emocjami i niespecjalnie przyciągały ze sobą klientów, ale w czasach obecnych, gdy przejeżdżając po niemieckich drogach wpadnie nam w oko wielki napis np. części do VW Polo to nikogo to nie dziwi. Serwisy oraz sklepy internetowe z częściami samochodowymi powstają i będą powstawały, dopóki auta nie będę bezawaryjne, a na całkowicie bezawaryjne pojazdy w przeciągu ładnych paru lat prawdopodobnie nie mamy co liczyć.

  Nieustannie od wielu lat Volkswagen kojarzony jest z produkcją głównie wytrzymałych aut. Sama marka została ostatnio najchętniej importowanym autem w naszym kraju. Stworzono dużo firm, które zajmują się sprowadzaniem pojazdów głównie z Niemiec. Należy jednak zwracać uwagę na to, że spora ilość sprowadzanych samochodów jest uszkodzonych, a następnie zostają poddawane poprawkom lakierniczym w Polsce. Większość profesjonalnych sprzedawców samochodowych decyduje się również na popularny proces cofnięcia licznika. Niekiedy niezależnie od stanu auta spora ilość Polaków i tak jest skłonnych na kupno ukochanego auta VW ze względu na ogromną ilość i popularność części zamiennych. Poszukując gdziekolwiek części do VW Passat b6 – czy to w sklepie motoryzacyjnym, czy na giełdzie części możemy przekonać się o popularności większości części VW. Zatem przypuszczenie, że części zamiennych z przeznaczeniem do Volkswagena jest najwięcej na rynku wtórnym spośród wszystkich marek samochodowych z pewnością nie jest na wyrost.

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *