background img
banner

  Jakich środków używać do pielęgnacji samochodu

  9 lat temu przez

  Pielęgnacja samochodu obejmuje znacznie więcej obszarów niż tylko wygląd zewnętrzny i wewnętrzny auta. To również dbanie o to by pod maską wszystkie elementy były dobrze zakonserwowane i zadbane.

  Mycie i suszeniesamochód

  W trakcie tak częstej czynności, jaka jest mycie maski samochodu nie można zapomnieć o kilku istotnych elementach. Najważniejszym z nich jest bezpieczeństwo naszego auta. Samochód często wykonywany jest ze specjalnych części wykonanych z różnych materiałów. Materiały te są bardzo wrażliwe na kosmetyki do mycia i pielęgnacji, dlatego ważne jest by dobierać je z głową. Dodatkowo, lakier jest bardzo łatwo uszkodzić, dlatego istotne jest właściwy dobór środków myjących oraz detergentów.

  Dodatkowo w trakcie użytkowania samochodu na lakierze osadza się wiele zanieczyszczeń. One sklei powodują uczucie szorstkości, którego nie można się pozbyć po umyciu auta. Za pomocą odpowiednich preparatów można oczywiście usunąć i tego rodzaju brud bez negatywnych skutków na lakierze.

  Wnętrze samochodu

  Czyszczenie wnętrza samochodu jest bardzo długotrwałym procesem. Jak wiadomo wnętrze samochodu składa się z różnych elementów wykonanych z przeróżnych materiałów. W trakcie użytkowania samochodu brudzi się wszystko. Przynosimy zanieczyszczenia z ulicy, wcieramy je nawet nieświadomie w dywaniki czy tapicerkę. Czyszczenie wnętrza samochodu jest o tyle wymagające, ponieważ każdy materiał wymaga innego traktowania.

  By sprzątanie przebiegło sprawnie i efektowne, warto skorzystać ze specjalnych kosmetyków czyszczących, które wspomagają usuwanie brudu z najbardziej niedostępnych miejsc.

  Skompletować zestaw czyszczący do samochodu nie jest trudno. Ważne jednak by korzystać z najlepszych produktów, które faktycznie dają efekty oraz nie są szkodliwe dla materiału. Opinie innych użytkowników w tym przypadku mogą okazać się również bezcenne.

  Artykuł powstał przy współpracy z:  http://www.motocentrum.pl/akcesoria/akcesoria,kosmetyki-i-srodki-czyszczace,66-68

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *