background img
banner

  Różne technologie sieciowe

  10 lat temu przez

  Komputery, urządzenia mobilne, internet. Postęp technologiczny rozwija się w najlepsze z roku na rok, stale zaskakując nas nowymi możliwościami i osiągnięciami jakie oferuje nam nowoczesny sprzęt.

  4Na stronie internetowej (http://contica.pl/) firmy Contica Solutions świadczącej usługi sieciowe oraz będącej polskim dystrybutorem sprzętu sieciowego znanej firmy możemy zapoznać się z najnowszymi technologiami, które już zostały wprowadzone i funkcjonują w obecnym czasie oraz tymi, które dopiero się pojawią niedalekiej przyszłości.

  Jeśli interesujemy się tematem warto poznać wszystkie obecne technologie sieciowe. Contica w swojej ofercie posiada między innymi budowanie sieci LTE. Może ona ją nie tylko wdrożyć, ale również posiada w sprzedaży odpowiedni sprzęt, który umożliwia korzystanie z niej. Czym ona w ogóle jest? Prostymi słowami, jest to nic innego jak bardzo szybko internet.

  Wraz z rozwojem internetu oraz innych technologi, zmienił się sposób korzystania z niego. Kiedyś wystarczało nam jedynie przeglądanie stron www i pisanie maili. Dzisiaj to za mało dla typowego użytkownika. Wideo, komunikacja, słuchanie muzyki, przesyłanie danych – korzystamy z tego, na co dzień jednak nie zastanawiamy się nad tym jak bardzo obciąża to sieć. LTE jest bezprzewodowe i pozwala na osiągnięcie znacznie lepszych osiągów niż dotychczasowe technologie, przez co użytkownicy odczuwają ogromny komfort z wykorzystywania internetu.

  Inna technologią, o której warto wspomnieć jest IPv6. Nie ma ona większego znaczenia dla „normalnych” użytkowników internetu, jednak wskazuje na to, że w obecnej puli adresów zaczyna ich już brakować, przez co trzeba było ja rozszerzyć. Świadczy to głównie o tym jak bardzo rozwija się cala technologia i dostęp do urządzeń mobilnych.

  Kategoria artykułu:
  Informatyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *