background img
banner

  Internet – potrzeba dzisiejszych czasów

  10 lat temu przez

  Rozwój segmentu telekomunikacyjnego jakim jest rynek dostępu do Internetu z roku na rok przybiera na coraz większej sile. Dzieje się tak zarówno za sprawą ciągle rosnącego zainteresowania potencjalnych klientów nowymi usługami jak i dzięki oferowanym pakietom usług, które w takiej formie są znacznie bardziej atrakcyjne dla przyszłego użytkownika.
  _Files_Thumbs_155704Poziom nasycenia rynku w Polsce takimi ofertami oraz świadczeniami jak m.in. usługi internetowe dla biznesu powoduje ciągły wzrost stopnia zainteresowania i użytkowania osób posiadających dostęp do sieci internetowej.

  Czym jest Internet?
  Ogólnoświatowa sieć zwana Internetem wykorzystywana jest do przekazywania danych pomiędzy użytkownikami różnych sieci operatorów. Internet oprócz sieci telekomunikacyjnych tworzony jest również za pomocą urządzeń tych sieci i stosowane do świadczenia konkretnych usług za pomocą Internetu, jak np. serwery poczty elektronicznej czy serwery WWW.

  Informacje przekazywane oraz odbierane przez użytkownika mogą być przesyłane zarówno przez sieci dostawcy internetowego jak i innych operatorów w kraju i za granicy. Sieci, które są eksploatowane przez operatorów oraz służące do wymiany ruchu sieci internetowej połączone są ze sobą pośrednio lub bezpośrednio, za pośrednictwem innych operatorów telekomunikacyjnych.

  W taki właśnie sposób tworzy się globalna sieć, która złożona jest z fragmentów sieci różnych operatorów łącznie z ich usługodawcami oraz użytkownikami, dla których Internet jest środkiem stosowanym do oferowania swoich usług klientom.

  Dostęp do Internetu
  Świadczenie dostępu do Internetu jest to zapewnienie użytkownikowi dostępu do usług dostępnych w sieci za pomocą określonej infrastruktury, która jest niezbędna do jej użytkowania. Usługa tego typu charakteryzuje się przepływnością dla transmisji danych zarówno od jak i do abonamenta. Koniecznością jest wskazanie urządzenia w sieci przedsiębiorcy świadczącego usługi telekomunikacyjne, który obsługuje ruch użytkowania, do którego transmisji wykorzystywany jest protokół IP, który ma miejsce z określoną przez dostawcę przepływność.

  Więcej na temat możesz znaleźć na: http://www.tktelekom.pl/

  Kategoria artykułu:
  Informatyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *