background img
banner

  Płytki kamienne w łazience

  13 lat temu przez

  Podczas projektowania każdego pomieszczenia w domu należy brać pod uwagę nie tylko sam jego kształt, ale także materiały, które w przyszłości zostaną w nim zastosowane. Miejscem, które powinno zostać wyjątkowo skrupulatnie zaplanowane jest łazienka, gdyż chwile relaksu w wodzie wymagają odpowiedniej wytrzymałości od użytych materiałów ze względu na wilgotne warunki panujące w tym pomieszczeniu.

  Dziesiątki rodzajów materiałów dostępnych na rynku różnią się między sobą przede wszystkim ceną, ale także właśnie bardzo istotną w łazience odpornością. Wybierając konkretny materiał, który zostanie użyty w łazience należy wziąć pod uwagę fakt, że codziennie będzie on narażony na działanie wilgotnego powietrza, a także samej wody. Dlatego też dobrym wyborem na pewno będzie kamień naturalny. Ostateczny wybór konkretnego surowca powinien jednak być poparty radą specjalisty, który pomoże dopasować jego odpowiedni rodzaj do jego miejsca przeznaczenia.

  Płytki ścienne różnią się od siebie chociażby wykończeniem powierzchni, która może być wypolerowana na błysk, matowa, młotkowana czy piaskowana. Każda z tych odmian spisuje się w innej dziedzinie. I tak chociażby błyszczące płytki raczej stosuje się na ścian, gdyż na podłodze mogą powodować niebezpieczeństwo poślizgnięcia się. Dlatego też bardziej w tym celu zaleca się matowe płytki zapewniające odpowiednią „przyczepność”.

  Aranżacje wnętrz wykorzystując kamień dekoracyjny stają się o wiele łatwiejsze, a dzięki dziesiątkom rodzajów i typów za każdym razem można stworzyć wyjątkowe wnętrze. Ceny płytek kamiennych zależą przede wszystkim od ich wielkości i grubości, które z reguły waha się pomiędzy 2-3 cm. Warto jednak zainwestować trochę pieniędzy, gdyż materiał ten będzie służył i dekorował pomieszczenie przez długie lata.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *