background img
banner

  Jak wybrać grzejnik do mieszkania?

  10 lat temu przez

  Niegdyś nikt nie zwracał uwagi na to, gdzie znajduje się grzejnik i jak się on prezentuje. Od pewnego czasu dopiero grzejniki żeliwne zaczęliśmy zastępować płytowymi, które są nie tylko bardziej funkcjonalne, ale i bardzo estetyczne. Na co należy zwrócić uwagę wybierając grzejnik do mieszkania? Podpowiadamy, co jest najbardziej istotne!

  5

  1. Przede wszystkim pamiętajmy, że grzejniki znajdujące się na rynku, produkowane są w kilku wysokościach i kilkunastu długościach. Koniecznie musimy dostosować go do miejsca, w którym będzie się on znajdował. Dobrze jest zostawić kilkucentymetrowy odstęp od podłogi i parapetu, co pozwoli na lepszą cyrkulację powietrza.
  2. Jeśli kupiliśmy mieszkanie, w którym nie ma jeszcze grzejników lub planujemy gruntowny remont, zastanówmy się nad tym, gdzie najlepiej umieścić grzejniki. Bez wątpienia najlepszą lokalizacją będzie miejsce pod oknem, ponieważ dzięki temu nie stracimy przestrzeni i będzie on pracował bardziej wydajnie. W przypadku innej lokalizacji niż standardowa pamiętajmy o tym, że moc grzejnika powinna być o kilkanaście procent większa.
  3. Zwróćmy uwagę na moc grzejnika. W dużej mirze będzie ona zależna od źródła zasilania, czyli wody, która w okresie grzewczym będzie przez niego przepływać. Pamiętajmy, że im większa jest moc, tym większa temperaturę będziemy mogli uzyskać. Nie zapominajmy o typie połączenia, jaki do naszego grzejnika jest potrzebny i odpowiednim rozstawie. Przed zakupem grzejnika należy na to zwrócić szczególną uwagę!
  4. Na koniec przypominamy, że na rynku możemy spotkać się z grzejnikami typu C i typu V . Pierwsze przeznaczone są do podłączenia ich z boku. Wśród nich występują takie, które można podłączyć z prawej bądź lewej strony. Grzejniki drugiego typu przeznaczone są do podłączenia w miejscu, gdzie przewody znajdują się pod podłogą. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że cena takiego grzejnika jest dużo wyższa.

  Artykuł powstał przy współpracy: http://www.nowemiastopruszkow.janpul.pl

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *