background img
banner

  Jak wykorzystać orientalne dodatki?

  10 lat temu przez

  Nie tylko my jesteśmy zafascynowani orientem. Nasi europejscy przodkowie od dawien dawna podążali na wschód w poszukiwaniu przygód, nowych miejsc i fascynujących towarów. Orientalne dodatki są dzisiaj na topie i bez wątpienia pomagają urządzić czarujące i jedyne w swoim rodzaju wnętrze. Wykorzystajmy egzotyczne drobiazgi, by zmienić klimat naszego mieszkania.

  5

  • Wiele z nas z pewnością przywozi z każdej podróży większe lub mniejsze drobiazgi. Tego rodzaju egzotyczne pamiątki można z powodzeniem wykorzystać, jako dodatki w naszym mieszkaniu. Mogą być mniejsze lub większe – ważne, żeby pasowały do wystroju mieszkania i dobrze się w nim komponowały. W Internecie istnieje wiele sklepów oferujących egzotyczne i orientalne meble oraz dodatki, które stanowić będą niepowtarzalną ozdobę.
  • Kluczem do orientu jest przede wszystkim umiejętne łączenie kolorów. Możemy śmiało postawić na intensywne, żywe kolory takie jak różowy, amarantowy, turkusowy, żółty, seledynowy czy pomarańczowy.  Kolory przemyćmy w materiałach i zdobieniach – im więcej, tym lepiej. Połączmy je z prostymi, drewnianymi meblami – takimi, które nie zginą w tym kalejdoskopie kolorów.
  • Obrazy i ścienne dekoracje. Te wprowadzić do wnętrza jest zdecydowanie najłatwiej. Oczywiście przed umieszczeniem obrazu musimy znaleźć na niego odpowiednie miejsce – najlepiej takie, w którym obraz będzie dobrze widoczny. Różnego rodzaju ozdoby ścienne umieśćmy w korytarzu, wzdłuż schodów lub w przedpokoju. Mogą to być także zdjęcia z egzotycznych podróży lub widokówki.
  • Dywany, materiały i tkaniny. Te wykorzystać oczywiście najlepiej. Możemy z nich wykonać powłoczki na poduszki lub narzuty. Ozdobne tkaniny świetnie sprawdzą się jako zasłony, szczególnie we wnętrzu utrzymanym w jednolitych kolorach. Orientalne poduszki są ozdobą samą w sobie – wystarczy umieścić je na kanapie, łóżku lub fotelu, by nadać pomieszczeniu egzotycznego czaru. Wykorzystujmy satynę, organzę i tiule, a nad łóżkiem zawieśmy ozdobny baldachim.
  • Przedmioty codziennego użytku szczególnie dobrze będą wyglądały w kuchni lub jadalni. Mogą to być różnego rodzaju naczynia, kubki lub filiżanki. W salonie możemy postawić ozdobne figurki lub przedmioty wykonane z materiału. Dodatkowo można okryć je materiałem. Obok postawmy podstawkę na ozdobne świece i pachnące kadzidełka. Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzić z ilością dodatków!

  Przy współpracy http://www.nowemiastopruszkow.janpul.pl/

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *