background img
banner

  Piękne oczy – czyli idealny makijaż

  11 lat temu przez

  Idealny makijaż to przede wszystkim piękne oczy, z perfekcyjnie podkreślonymi rzęsami. Oczy to najbardziej wyrazisty element twarzy, na który zawsze pierwsze zwraca się uwagę. Nie tylko budzą zachwyt, ale też znacząco wypływają na wygląd twarzy.

  Jest wiele sposobów, aby oczy wyglądały pięknie i zazwyczaj z łatwością można zastosować je samemu bez konieczności korzystania z pomocy z wizażysty. Już najdrobniejsze zabiegi sprawią, że oczy będą prawdziwą wizytówką, świadczącą o elegancji i pięknie. Makijaż oczu to przede wszystkim cień do powiek i tusz, do których, w zależności od okoliczności, można jeszcze wykorzystać konturówkę lub eyeliner. Jednak podstawą idealnego makijażu jest umiejętnie nakładanie  i zachowanie umiaru, aby oczy nie wyróżniały się za bardzo na tle twarzy. W tym przypadku warto sięgnąć po wysokiej jakości kosmetyki Rimmel, Loreal, Max Factor czy Astor.

  Makijaż oczu to przede wszystkim kontrast z tęczówką, zatem kobiety o niebieskich oczach raczej nie powinny sięgać po niebieskie odcienie, zaś kobiet o brązowych oczach po takie tonacje. Nakładany cień musi się bowiem wyróżniać, aby same oczy również stanowiły ten najbardziej widoczny i efektowny element na twarzy. Cienie do powiek zawsze powinny być nakładane w dwóch odcieniach, jeden jaśniejszy tuż pod linią brwi, komponujący się z kolorem skóry, drugi nakładany na powiekę w okolicach rzęs o znacznie intensywniejszej barwie. Cień jaśniejszy nie tylko podkreśla powiekę, ale może też nieco odmłodzić twarz, rozjaśniając okolice oczu, w których najszybciej tworzą się zmarszczki. Kolor nakładany w okolicy rzęs może być dowolny, w zależności od stroju, okoliczności i efektu jaki ma być osiągnięty, ale nigdy nie powinien być taki sam jak kolor oczu.

  W przypadku oczu małych wskazane są jasne odcienie, które optycznie powiększają. Korzystnie zatem wygląda jasny cień z dodatkową jasną linią zarysowaną konturówką na dolnej powiece. Ciemne cienie, bardziej wyraziste, znacznie lepiej komponują się z oczami większymi, gdzie nie ma ryzyka przytłoczenia ich nadmierną barwą. Istotne znacznie mają rzęsy, które odpowiadają za końcowy efekt. Podkręcający i wydłużający tusz Loreal czy ArtDeco może zrobić naprawdę imponujące wrażenie.

  Dla podkreślenia całości makijażu istotny jest również o odpowiednim odcieniu puder Max Factor czy Bourjois, który maskuje niedoskonałości na twarzy. Nie zawsze cera jest idealna i bardzo często występują na niej pewne mankamenty, które dzięki dobrym podkładom skutecznie można ukryć.

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *