background img
banner

  O amortyzatorach gazowych

  11 lat temu przez

  Amortyzatory są jednymi z podstawowych części samochodu. Stanowią one bardzo ważne zadanie, gdyż przede wszystkim zapewniają komfort w czasie jazdy. Jednak gdy się bardziej przyjrzymy, możemy dojść do wniosku, że amortyzatory stanowią również o naszym bezpieczeństwo. Więc wybór ich i kupno powinniśmy długo przemyśleć.

  Delphi-Shocks-Range-with-packaging-010573-HRCzym różnią się one od olejowych? Wywnioskować można z nazwy. Podstawowym czynnikiem tłumiącym jest tutaj gaz- azot, który od oleju jest oddzielony ruchomą przegrodą. Są to konstrukcje hybrydowe. Oznacza to, że w cylindrze znajduje się olej, jednak nie jest on podstawowym czynnikiem tłumiącym.

  Na rynku mamy dostępne amortyzatory tradycyjne, czyli typowo olejowe. Są dostępne jednak te nowsze, czyli olejowo- gazowe, które powszechnie mają skróconą nazwę- gazowe. Coraz częściej kierowcy decydują się na takie zastosowanie, a w większości przypadków produkcji nowych samochodów montuje je się fabrycznie. Każda firma, m.in. Delphi ma je w swojej ofercie sprzedażowej.

  Dla kogo takie rozwiązanie?

  Nie jest jednak powiedziane, że ten wybór jest lepszy. Polecamy je kierowcom, którzy lubią szybką jazdę, przy sportowych samochodach. Koszt jednak jest zdecydowanie większy od tych klasycznych olejowych. Teraz dostać je jednak możemy wszędzie. W swojej ofercie ma je także firma Delphi, która oferuje wysoką jakość.

  Amortyzatory gazowe są także popularne wśród osób, które zajmują się tuningiem własnym samochodów. Poprawia to oczywiście przyczepność samochodu, czym dobrze tuningowane auta powinny się charakteryzować. Dużo tunerów wybiera produkty marki Delphi.

  Wady i zalety

  Jak wszystko ma swoje zalety, także ma i wady. Nie inaczej jest w tym przypadku. Jak już wspomnieliśmy, przy tym rozwiązaniu samochód jest bardziej przyczepny w drodze. Poprawia się zatem komfort jazdy. Na pewno wielkim plusem jest zmniejszona podatność na warunki atmosferyczne. Dzieje się tak za sprawą gazu, który pod wpływem temperatury nie zmienia swoich parametrów tak jak olej.
  Wadą na pewno jest to, że mają one dość delikatną budowę. Są więc bardziej narażone na uszkodzenia i wyczerpywanie. Także cena jest ich wyższa od olejowych.

  Przy wyborze amortyzatorów warto nieraz poradzić się specjalistów w tym temacie. Mają oni obszerną wiedzę i z pewnością doradzą, które rozwiązanie może być lepsze.

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *