background img
banner

  Niskie zapotrzebowanie na pomoc prawną w Polsce

  13 lat temu przez

  Prawnik, adwokat, radca prawny, notariusz, sędzia to osoby które każdemu kojarzą się z prawem, poradami i pomocą prawną, jak również z prestiżem, uznaniem i zaufaniem publicznym. Jednak mimo tak pozytywnych opinii, Polacy jak się okazuje bardzo rzadko korzystają z pomocy prawnej tych osób jak podaje Naczelna Rada Adwokacka.

  Niskie zainteresowanie obsługa prawną, wcale nie znaczy że ludzie nie korzystają w ogóle z pomocy profesjonalistów. Najwięcej polaków korzysta z pomocy adwokatów, następnie w kolejce najbardziej odwiedzanych osób tej branży są notariusze i radcy prawni.

  W ostatnich pięciu latach z usług prawnych kancelarii adwokackich oraz specjalistów różnych profesji skorzystało jedynie 19 proc obywateli polskich.

  Sprawy prawne bardzo często załatwiają sami lub korzystają z pomocy znajomych. W przeciwieństwie do krajów ościennych w Polsce występuje bardzo niskie zapotrzebowanie na pomoc prawną. Niskie zainteresowanie fachową pomocą prawna wynika również z faktu że duży procent polaków nie ma takiej potrzeby, jak również w przypadku niektórych osób, nie stać ich na takie usługi.

  Ale jeżeli już udajemy się o pomoc prawna to jak się okazuje adwokat do rozwodu, spraw cywilnych czy porad dotyczących prawa pracy nie jest tak pożądany jak w przypadku spraw karnych.

  Sprawdź ofertę kancelarii:

  Prawnik Rzeszów
  Kategoria artykułu:
  Prawo i polityka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *