background img
banner

  Kilka faktów o meblach ogrodowych

  9 lat temu przez

  Zima chyli się ku końcowi a wiosna staje się coraz bardziej widoczna na ulicach i za oknem. Z nadejściem ciepłych dni wiąże się spędzanie czasu na zewnątrz a przede wszystkim w ogrodzie. Początki wiosny to właściwy czas na wyciągnięcie mebli ogrodowych z ukrycia i sprawdzenie ich stanu po zimowym letargu.

  Drewniane meble ogrodowe

  Większość mebli po zimie wymaga renowacji. Nie każdy materiał jest odporny na niskie temperatury i wilgoć. Najbardziej wrażliwym materiałem na te czynniki zewnętrzne jest drewno.

  Po zimie drewniane meble ogrodowe wymagają najwięcej pracy. Przede wszystkim by materiał zachował swoją dobrą kondycje należy go odpowiednio zaimpregnować.

  Impregnacji dokonuje się za pomocą naniesienia odpowiedniego środka na meble. Niemniej jednak tak ochronione drewno w dalszym ciągu należy pilnować by nie było narażone na zbyt intensywne działanie promieni słonecznych i – co gorsza – deszczu.

  Pielęgnacja powinna przebiegać w następujących etapach:

  1. Przygotowanie drewna do impregnacji – za pomocą najlepiej papieru ściernego zetrzeć pęknięcia powłoki.
  2. Odtłuszczenie i odpylenie powierzchni mebli.
  3. Na samym końcu należy pomalować powierzchnię mebli specjalnym preparatem, który zapewnia ochronę i dobry wygląd. Może być to lakierobejca, farba, lub impregnat wybranej barwy.

  Meble wykonane z technorattanumeble1

  Powszechna zasada doboru mebli ogrodowych głosi, że do drzew, krzewów i rabatek pasują meble najbardziej naturalne. Mowa tutaj o meblach wykonanych z drewna i wikliny. Niemniej jednak takie meble wymagają dużo więcej czasu na pielęgnację.

  Bardzo podobnymi do drewnianych mebli są komplety ogrodowe z technorattanu. Są one dużo lepszym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają tak skrupulatnej pielęgnacji jak w przypadku drewna. Dodatkowo są dostępne w wielu kształtach i kolorach. Ich konserwacja wymaga jedynie przetarcia powierzchni płynem, który zapewni im wierzchnią ochronę.

  Wszystkie meble ogrodowe wymagają właściwej pielęgnacji. Dzięki sukcesywnie powtarzanym takim zabiegom z pewnością zwiększamy ich żywotność. Dbajmy o nasze meble ogrodowe a będą służyły nam przez lata. Więcej przykładów i inspiracji związanych z meblami ogrodowymi można znaleźć na http://www.bemondi.pl/przeznaczenie/meble-ogrodowe/

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *