background img
banner

  Nowoczesne oświetlenie w kuchni

  8 lat temu przez

  Jest bardzo trudno dobrać odpowiednie oświetlenie w kuchni. Ze względu na charakter użytkowania tego pomieszczenia oświetlenie musi zapewniać dobrą widoczność w okolicach blatu, kuchenki czy stołu.  Jak dobrać odpowiednie oświetlenie LEDowe, by kuchnia zachowała przyjazny charakter i zachowała swoją funkcjonalność – odpowiedz w artykule.

  Oświetlenie centralne

  Najbardziej popularnym rodzajem oświetlenia w kuchniach jest oświetlenie centralne.  Źródło światła najczęściej zamieszczane jest na suficie. Światło jest osłonięte kloszami lub innymi osłonami, by nie odbijało się w blatach kuchennych. Na rynku istnieje wiele lamp, w których można  przebierać i dopasowywać je do wystroju kuchni. W kuchni przy takim rodzaju oświetlenia doskonale sprawdzają się żyrandole, listwy halogenowe czy nawet plafony. Takie oświetlenie daje równomiernie rozproszone światło, natomiast nie zapewnia dostatecznego oświetlenia stref bocznych.

  kuchnia 2Oświetlenie miejscowe

  Oświetlenie ogólne zawsze może zostać wsparte oświetleniem miejscowym. Strefy boczne, które zazwyczaj są strefami roboczymi, do których rzadko dochodzi odpowiednie oświetlenie, mogą zostać wyposażone w oświetlenie kierunkowe. Tego typu oświetlenie montuje się zazwyczaj od spodu szafek w formie LED-owych żarówek lub taśm. Warto zadbać o odpowiednie odstępy między źródłami światła, po to by cała aranżacja oświetlenia była spójna i przemyślana.

  Oświetlenie stołu kuchennego

  W aranżacjach kuchennych, w których to stół zajmuje centralne miejsce, warto dodatkowo podkreślić go odpowiednim oświetleniem. Dobrze w tym przypadku sprawdzają się wiszące klosze lub wypustki halogenowe lub LED-owe w delikatnych oprawach. Dodają wtedy ciekawego efektu wizualnego i podkreślają aranżację kuchni.

  Oświetlenie dekoracyjne

  Hitem ostatnich aranżacji są taśmy LED-owe, które potrafią podkreślić wszystkie atuty pomieszczenia. Delikatne podświetlenia wewnątrz szafek, dodanie taśm przy szklanych półkach w witrynkach, czy oświetlenie podwieszonego sufitu. Dzięki taśmą można stworzyć zupełnie inny nastrój i podkreślić wystój kuchni.

  Dobranie odpowiedniego oświetlenia wpływa na aranżację pomieszczenia. Warto dlatego odpowiednio je dobierać i podkreślać wszystkie atuty, jakie znajdują się w aranżacjach.

  Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.emi-led.pl/

  A ciekawe inspiracje oświetlenia w kuchni można znaleźć tutaj:

  http://www.23hq.com/emiled/

  http://mlkshk.com/user/EMiLED

  Przypisane tagi:
  · · · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Poradniki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *