background img
banner

  Jak dobrać kanapę narożną do salonu?

  8 lat temu przez

  W każdym szanującym się salonie powinien być stół, kredens, fotel i… obowiązkowo powinna w nim być kanapa. Kanapa jest tym meblem, który przyciąga do siebie najwięcej osób. Aby jednak mogła spełniać swoją funkcję we właściwy sposób, musi być ładna, wygodna i musi być też odpowiednio ustawiona.

  Cechy dobrej kanapy

  Decyzja o wyborze właściwej kanapy do salonu z całą pewnością nie należy do łatwych. Mebel ten bowiem musi łączyć w sobie trzy podstawowe cechy:

  1. komfort,
  2. reprezentacyjny wygląd,
  3. kształt i budowę umożliwiające różne warianty ustawienia.

  Ze względu na spore możliwości dotyczące właśnie tej ostatniej cechy, częstym wyborem staje się kanapa narożna, czyli popularny narożnik. Przyjęło się sądzić, że narożniki sprawdzają się przed wszystkim w małych wnętrzach, wymagających ustawienia kanapy pod samą ścianą. W praktyce jednak odpowiednio dobrany narożnik to także doskonałe rozwiązanie do wnętrz przestronnych. Warunkiem jest jedynie dobranie go w sposób umiejętny. – http://mebleikar.pl/34-narozniki

  Jaki salon, taki narożnik

  Przede wszystkim liczy się wielkość salonu, do którego zamierzamy wstawić narożnik. Zwykle warto też wziąć pod uwagę, jaką funkcję kanapa w danym pokoju winna spełniać, jednak w przypadku salonu odpowiedź na to pytanie jest aż nadto oczywista.

  W przypadku mniejszych salonów należy rozejrzeć się za małymi, kompaktowymi modelami, które nie posiadają pełnych boków, lecz mają dołączoną tzw. wyspę, czyli nic innego jak leżankę umożliwiającą wyprostowanie nóg i ułożenie się komfortowa podczas np. oglądania telewizji w gronie rodzinnym.

  Narożniki przewidziane do przestronniejszych wnętrz mogą być znacznie większe. Takie modele są w stanie pomieścić więcej osób, a przy tym stanowią doskonałą ozdobę i element wyróżniający dla całego pokoju. Aby jednak narożnik mógł z powodzeniem spełniać te zadania, należy trzymać się zasady ograniczania ilości mebli w pomieszczeniu. Nic tak nie psuje komfortu wypoczynku i estetyki wnętrza, jak zagracony salon.

  Do spania i do składania

  W przypadku gdy salon ma spełniać również rolę pokoju gościnnego, należy wybrać kanapę narożną mogącą służyć za miejsce do spania. Taką cechę posiadają wszystkie rozkładane modele narożników, które dodatkowo najczęściej wyposażone są dodatkowo w pojemniki na pościel.

  Duże możliwości aranżacyjne zapewniają meble modułowe. Tego typu narożnik pozwala na wybór odpowiedniego układu, wielkości, ułożenia poszczególnych elementów mebla, typu i barwy obicia oraz kilku dodatkowych elementów. Wybór narożników modułowych pozwala dopasować mebel dokładnie pod potrzeby konkretnego salonu.

  Przypisane tagi:
  · · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *