background img
banner

  Maxi skutery

  13 lat temu przez

  Z dnia na dzień kierowcy obserwują coraz szybciej rosnące ceny paliw. Jednakże pomimo tego faktu liczba kupowanych aut stale rośnie, gdyż nikt z nas nie chce więcej być uzależniony od środków miejskiego transportu. Sytuacja ta jednak przyczynia się do rosnących korków, które potrafią nam nieźle popsuć samopoczucie już w drodze do pracy. Może więc nadeszła pora na zmianę środka transportu?

  Korkujący całe miasta tłok na ulicy zdecydowanie przyczynił się do tego, że najbardziej pożądanymi dziś pojazdami stały się skutery. Szczególną popularnością cieszą się one w dużych miastach. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest jednak sprawą łatwą biorąc pod uwagę ilość przeróżnych modeli, różniących się przede wszystkim pojemnością silnika, ale także gabarytami. Musimy jednak pamiętać, że wraz z rozmiarem silnika nie rośnie jedynie jego moc, ale także rozmiar maszyny. W ten właśnie sposób powstał specjalny segment tzw. maxi-skuterów.

  Jest to specjalna odmiana skuterów, które charakteryzują się nieco większymi gabarytami, ale także rozwiązaniami, które w znacznym stopniu wpływają na sam komfort jazdy. Modele te występują z silnikami o pojemności od 125ccm wzwyż, tak więc musimy się liczyć, że wraz z mocą i komfortem podróży maleją jego zdolności do przeciskania się pomiędzy autami stojącymi w korku. Minus ten zostaje jednak w pełni zrekompensowany poprzez bardzo wygodną pozycję podczas jazdy w porównaniu do swoich mniejszych braci oraz osiągi, które niekiedy mogą być porównane do tych jakie oferują nam niektóre motocykle.

  Ostateczny wybór sprzętu powinien być uzależniony od celu do jakiego zamierzamy go zakupić. Planując jazdę typowo miejską zaleca się zakup modelu o mniejszej pojemności, a tym samym gabarytach. Sprawa jest o tyle wygodna, że na skuter o pojemności 50ccm dorosła osoba potrzebuje jedynie dowodu osobistego bez potrzebny zdobywania prawa jazdy kat A. Na finalny wybór będzie miał także wybór wygląd motoroweru oraz cena. Warto jednak wyłożyć więcej gotówki na pewny środek transportu, gdyż pieniądze te szybko zwrócą się na stacji benzynowej.

  Przykłady maxi skuterów:

  • Honda S-Wing
  • Gilera Nexus 300
  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *